3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola przegrała z Wisłą Sandomierz (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W sobotę trzeciego października piłkarze Stali Stalowa Wola zagrają na własnym boisku mecz w ramach 13. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Ich przeciwnikiem będzie wicelider tabeli, Wisła Sandomierz. Początek meczu o godzinie 18, około pół godziny wcześniej rozpoczniemy tutaj relację live z tego wydarzenia.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz 0:1 (0:1)
Bramka:
Kamil Bełczowski 25.
Żółte kartki: Bartosz Wiktoruk 69, Szymon Jarosz 88 - Tomasz Wojcinowicz 32.
Stal: Siudak - Waszkiewicz, Jarosz, Witasik - Mroziński, Wiktoruk, Zmorzyński (65. Sobotka), Szifer, Jopek, Khorolskyi - Fidziukiewicz
Wisła: Polit – Kołoczek (72. Klockowski), Kajpust, Wojcinowicz, Chorab (64. Kuśmierczyk) – Piątkowski (64. Matuszewski), Tyl, Kmiotek, Siedlecki (86. Stasiak), Bełczowski (72. Sudy) – Zawiślak.
Sędzia: Jakub Pieron (Kielce)

90+4'
Koniec meczu! Porażka Stali z Wisłą Sandomierz.

90+3'
Niecelny strzał Mrozińskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

90+2'
Długie zagranie z głębi pola pod polek karne Wisły, goście wybili piłkę.

90'
Fidziukiewicz po raz kolejny zablokowany na wysokości pola karnego Wisły.

88'
Żółta kartka dla Szymona Jarosza.

86'
Zmiana w Wiśle, Stasiak wchodzi za Siedleckiego.

85'
Stal wywalczyła rzut rożny.

83'
Nieźle zapowiadała się akcja Michała Fidziukiewicza, który wpadł z piłką w pole karne, ale tam zablokowali go obrońcy Wisły.

81'
Niedokładne zagranie w pole karne Wisły, grę wznowi Polit.

79'
Tym razem Sobotka uderzył groźniej, ale dobrze interweniujący Polit go zatrzymał.

78'
Bardzo niedokładny strzał Sobotki.

77'
Sporo niedokładności z obu stron, żadna drużyna nie potrafi wymienić więcej niż kilku podań.

75'
Niezły strzał Siedleckiego sprzed pola karnego, ale piłka minęła bramkę Stali.

74'
Maciej Siudak był faulowany we własnym polu karnym.

72'
Kolejne dwie zmiany w Wiśle, Sudy i Klockowski wchodzą na boisko. Schodzą Bełczowski i Kłoczek.

71'
Wiktoruk został zablokowany na wysokości pola karnego gośći.

69'
Żółta kartka dla Wiktoruka za faul w środkowej strefie boiska.

68'
Dwa dośrodkowania w pole karne Wisły, z oboma radzą sobie goście.

67'
Filip Szifer próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale został zatrzymany przez Siedleckiego.

65'
Zmiana też w Stali, za Zmorzyńskiego wchodzi na boisko Sobotka.

64'
Matuszewski i Kuśmierczyk za Piątkowskiego i Choraba

63'
Jopek oddał strzał sprzed pola karnego.

61'
Mroziński wpakował piłkę do bramki gości, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

59'
Dośrodkowanie w pole karny Wisły z rzutu rożnego, a próba strzału Szifera została zablokowana

57'
Nieudane zagranie w pole karne Stali, przy piłce Siudak

55'
Niecelny strzał Bełczowskiego.

53'
Piątkowski oddał strzał sprzed pola karnego na bramkę gospodarzy, ale został zablokowany.

51'
Adam Waszkiewicz był faulowany na wysokości własnego pola karnego.

49'
Blisko gola dla Stali! Po zgraniu piłki głową od Mrozińskiego z powietrza i sprzed pola karnego uderzył Fidziukiewicz, a piłka minimalnie minęła bramkę!

47'
Mroziński oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

46'
Goście od środka zaczynają drugą połowę meczu

45+3'
Koniec pierwszej połowy. Gra była dość wyrównana, ale to Wisła prowadzi ze Stalą w Stalowej Woli 1:0.

45+2'
W słupek przed chwilką trafił Piotr Mroziński, ale sędzia i tak dopatrzył się przy tej akcji spalonego

45'
Nieudany atak Stali lewą stroną, Zmorzyński stracił piłkę

43'
Niedokładne dośrodkowanie Piątkowskiego z prawej strony boiska, piłkę przejęli gospodarze.

41'
Piątkowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale tam dobrze interweniował Siudak.

40'
Szymon Jopek faulował Kamila Bełczowskiego

38'
Zmorzyński oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

37'
Z zawodnikiem Stali już wszystko w porządku, wracamy do gry. Przy futbolówce goście.

35'
Leży na boisku Szymon Jarosz, mamy przerwę w grze.

33'
Po dośrodkowaniu Mrozińskiego z rzutu wolnego strzał głową oddał Fidziukiewicz, ale piłka poleciała daleko od bramki.

32'
Wojcinowicz faulował Witasika niedaleko swojego pola karnego i dostał za to żółtą kartkę.

30'
Stal domaga się podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z rywali, ale sędzia nie ma zamiaru wskazać na wapno.

28'
Michał Fidziukiewicz otrzymał piłkę w polu karnym Wisły, oddał strzał, ale piłka poleciała prosto w bramkarza. Sędzia dopatrzył się zresztą spalonego u napastnika gospodarzy.

27'
Wojcinowicz świetnie powstrzymał Fidziukiewicza na wysokości pola karnego Wisły.

26'
Tym razem Maciej Siudak skapitulował. Jak odpowie Stal?

25'
GOOOOL! Kamil Bełczowski, 1:0 dla Wisły!

24'
Siedlecki dośrodkował z prawej strony boiska, Siudak złapał piłkę.

23'
Jopek już jest znów na murawie, przy piłce goście

22'
Szymon Jopek jest opatrywany za linią boczną boiska.

20'
Mamy teraz trochę walki w środku pola, obie drużyny starają się przejąć kontrolę nad piłkę.

18'
Małe zamieszanie pod polem karnym Wisły, jej obrońcy wybili jednak piłkę.

16'
Wiktoruk znów starał się przymierzyć sprzed szesnastki, tym razem został zablokowany.

15'
Tymczasem zachęcamy do przeglądania naszych zdjęć prosto ze stadionu!

14'
Naciskają gospodarze. Tym razem nieźle z prawej strony dośrodkował Mroziński, piłka jednak minęła wszystkich w polu karnym.

13'
Polit znów ratuje gości! Fidziukiewicz przejął piłkę od obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

12'
Dobry i mocny strzał Wiktoruka z dystansu, ale jeszcze lepiej interweniował Polit!

11'
Mroziński dośrodkował z narożnika boiska, a Fidziukiewicz oddał niecelny strzał głową.

10'
Tym razem rzut rożny wywalczyła sobie Stal.

9'
Zamieszanie pod bramką Stali. Piątkowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale po małej przebitce obrońcy w zielono-czarnych barwach wybili ją z własnej szesnastki.

7'
Lewą stroną starała się zaatakować drużyna gospodarzy, ale skończyło się stratą.

5'
Wracamy do gry, przy piłce Stal.

3'
Kibice Stali rozrzucili konfetti, mamy przerwę w grze.

2'
Strzał z dystansu na bramkę gospodarzy, piłka minęła jednak słupek.

1'
Zaczynamy spotkanie!

17:54
Mamy dla państwa dostępne składy. Zachęcamy do przeglądania.

17:47
Witamy i zapraszamy na relację live.

***

W sobotę trzeciego października piłkarze Stali Stalowa Wola zagrają na własnym boisku mecz w ramach 13. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Ich przeciwnikiem będzie wicelider tabeli, Wisła Sandomierz.. Pocz"Stalówka" podejdzie do tego meczu po serii trzech kolejnych wygranych meczów z rzędu. Podopieczni trenera Szymona Szydełko najpierw wypełnili plan ultimatum wobec szkoleniowca i wygrali 3:2 z Orlętami Radzyń Podlaski oraz 4:1 z Siarką Tarnobrzeg, a następnie pokonali 2:1 w Ostrowcu Świętokrzyskim KSZO 1929.

Zwycięstwo z ekipą z województwa świętokrzyskiego przyszło po trudnym, dość wyrównanym (zwłaszcza w pierwszej połowie) spotkaniu, prowadzonym w deszczowych warunkach. W jego trakcie urazów doznało trzech piłkarzy Stali: Michał Fidziukiewicz schodził z boiska z urazem kolana, Rafał Surmiak stawu skokowego, a Adam Waszkiewicz choć dograł go do końca, to od 15 minuty grał z opatrzoną głową, którą rozbił podczas zderzenia z Szymonem Stanisławskim z KSZO.

W meczu z Wisłą Sandomierz możemy się więc spodziewać kolejnych roszad w składzie zielono-czarnej ekipy. Być może jednak po raz drugi na boisko wybiegnie Bartosz Wiktoruk, który ostatnio występował w Pogoni Siedlce, a w Ostrowcu Świętokrzyskim zagrał po raz pierwszy dla klubu z Podkarpacia.

Do starcia z Wisłą Stal Stalowa Wola przystąpi po trzech kolejnych zwycięstwach, ale na pewno nie będzie to dla niej łatwa przeprawa. Klub z Sandomierza bardzo dobrze rozpoczął sezon 2020/2021 i po 12 kolejkach zajmuje w tabeli ligowej drugie miejsce. Zgromadził jak dotąd 25 punktów i do lidera, swojej imienniczki z Puław, traci w tej chwili osiem punktów. Od piątej w ligowej klasyfikacji Stali ma o pięć oczek więcej, ale i o dwa mecze rozegrane więcej.

W ostatniej kolejce, rozegranej w ubiegły weekend, Wisła Sandomierz pokonała rezerwy ekstraklasowej Cracovii 2:1. Ostatnią porażkę sandomierzanie ponieśli dziewiątego września, w Puławach z Wisłą. Gospodarze zwyciężyli 3:2, ale decydującego gola strzelili z rzutu karnego w doliczonym czasie gry do drugiej połowy.

Mecz Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz rozegrany zostanie na boisku przy ulicy Hutniczej 15 w Stalowej Woli jutro. Początek zaplanowano na godzinę 18.

Przypomnijmy, że drugi klub z regionu, Siarka Tarnobrzeg, w ten weekend pauzuje.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani