3 Liga. Zwycięstwo Czarnych Połaniec z Wisłą Sandomierz w derbach województwa świętokrzyskiego. Były emocje. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Bartosz Wartałowicz
W derbach województwa świętokrzyskiego Czarni Połaniec pokonali 2:1 Wisłę Sandomierz. Zespół Michała Szymczaka w dwie minuty odwrócił niekorzystny rezultat. Zobaczcie zdjęcia z tego emocjonującego pojedynku.

Wygrana Czarnych Połaniec z Wisłą Sandomierz

Czarni Połaniec - Wisła Sandomierz 2:1 (0:1)
Bramki: Krystian Kardyś 47, 49 - Marcin Sudy 14.
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski (60 Łąk), Bawor, Smoleń (87 Płużak) - Kardyś (70 Żądło), Kałaska - Galara, Wiktor, Banik - Wątróbski.
Wisła: Czarnogłowski - Bik (85 Wódz I.) , Sudy, Khorodolskyi, Bień (60 Cichoń) - Michalczyk, Furman (60 Szczypek), Wyjadłowski, Kościółek (60 Stokłosa), Uciński (71 Pryliński) - Abate.
Żółte kartki: Bawor, Wiktor - Bik.
Czerwona kartka: Damian Bawor 86 - Czarni (za dwie żółte).
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice).

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach, a z każdą minutą boisko wyglądało coraz gorzej. Dwie bramki zdobył młodzieżowiec Krystian Kardyś, który został bohaterem meczu. W 86 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Damian Bawor i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Goście jednak nie byli w stanie tego wykorzystać.

W pierwszej połowie goście zdobyli bramkę, ale my prowadziliśmy grę. Po przerwie szybko strzeliliśmy dwie bramki. Od 70 minuty boisko nie nadawało się do grania- był deszcz, śnieg i błoto. Sędziowie jednak zadecydowali, że mecz ma się odbyć, więc musieliśmy wyjść i zagrać. Nas nie rozlicza się za piękną grę, tylko za zwycięstwa i to się udało.

. - skomentował trener Czarnych Michał Szymczak.

Boisko jest takie same dla dwóch drużyn - to wiadome, ale czy jest sens rozgrywać mecze w takich warunkach? Jeżeli chodzi o sam mecz, to Czarni w pierwszej połowie mieli swoje sytuacje, ale nie potrafili strzelić gola. W drugiej połowie chcieliśmy iść po drugą bramkę, ale sami szybko straciliśmy dwa gole. Nie mogę odmówić swoim zawodnikom zaangażowania, ale zabrakło nam jakości