4 liga. Derby powiatu koneckiego dla Neptuna. Partyzant Radoszyce pokonany 1:0. Gol Piotra Gardynika

W meczu 18 kolejki piłkarskiej czwartej ligi, Neptun Końskie pokonał na własnym boisku Partyzanta Radoszyce.

Neptun Końskie - Partyzant Radoszyce 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Gardynik 51.

Neptun: Herda - Dutkiewicz, Skalski, Maciejewski, Skoczylas, Gardynik, Szymkiewicz, Armata, Kwiecień (85 Sierszyński), Pach (75 Sroka), Jamróz.
Partyzant: Kaszuba - Pańczyk, Samburski, Miśtal, Majewski, Kos, Opara (62 Morgaś), Tyczyński, Śliwka, Markowicz (80 Sosiński), Dymek (85 Piwowarczyk).

Jedyna bramka padła w 51 minucie, kiedy po dośrodkowaniu piłki w pole karne, Piotr Gardynik strzałem z 6 metrów pokonał bramkarza Partyzanta.
W pierwszej połowie sytuacji sam na sam z bramkarzem Łukaszem Herdą nie wykorzystał Maciej Dymek. W drugiej połowie Mateusz Śliwka także nie pokonał bramkarza Neptuna, który był najlepszym zawodnikiem na boisku.

- Jak to bywa w derbach, była męska twarda gra. I my mieliśmy sytuacje i Partyzant. Udało się nam jedną wykorzystać i z wygranej się cieszymy - mówił po meczu Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

- Do meczu przystępowaliśmy, żeby go nie przegrać. Dlatego nasza gra była bardzo uważna, szczególnie w defensywie. Szkoda, ale obiektywni obserwatorzy tego meczu uznali, że najbardziej sprawiedliwym wynikiem powinien być remis - mówił po meczu Mateusz Szymczyk, kierownik Partyzanta.