4 liga. Naprzód Jędrzejów wysoko pokonał Wierną Małogoszcz. Grad goli w derbach powiatu jędrzejowskiego (WIDEO, ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W czwartoligowych derbach powiatu jędrzejowskiego padło aż osiem goli, a Naprzód Jędrzejów pokonał Wierną Małogoszcz.

Naprzód Jędrzejów - Wierna Małogoszcz 6:2 (4:1)
Bramki:
Krystian Sornat 1, Jakub Tekiel 16, Bartłomiej Równicki 35, Eryk Borczyński 41, 84, Patryk Kowalczyk 82 - Mateusz Fryc 40, 75.

Naprzód: Majcherczyk - Radziejewski, Maciejewski, Olszewski, Butenko - Kowalczyk (83. Bożęcki), Klapa (62. Owczarek), Sornat - Tekiel (77. Osiński) - Borczyński (89. Kot), Równicki (77. Ganczarski).
Wierna: Mech - Szymkiewicz, Jaśkiewicz, Bała, Grzyb, Fryc, Pawłowski, Malinowski, Bednarski (46. Gągorowski), Rogula, Rejowski.

Naprzód od początku meczu narzucił przeciwnikowi swoje warunki gry. Szybko pierwszego gola strzelił Krystian Sornat, a kwadrans później w jego ślady poszedł Jakub Tekiel.

W 35. minucie gry po ładnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska gola głową na 3:0 strzelił Bartłomiej Równicki. Pięć minut później Wierna strzeliła gola na 1:3, ale już minutę potem Eryk Borczyński trafił na 4:1.

W drugiej połowie goście znów chwilowo zmniejszyli stratę do dwóch goli, a swoim drugim trafieniem popisał się Mateusz Fryc - posłał on piłkę w krótki róg, a Bartłomiej Majcherczyk wpuścił ją do własnej bramki o co później miał do siebie ogromne pretensje.

Radość gości nie trwała jednak długo. W 82. minucie bramkę na 5:2 lobując bramkarza zdobył Patryk Kowalczyk, a chwilę potem wynik meczu na 6:2 ustalił Eryk Borczyński. Było to jego drugie trafienie w tym spotkaniu.

- Wynik jest wysoki i wskazuje na łatwe zwycięstwo, ale Wierna starała nam się postawić, grała ofensywnie, co nam dawało okazje do skontrowania. Strzeliliśmy kilka goli i kibice, którzy przyszli na mecz mogli być zadowoleni. Nasza skuteczność była niezła, ale są jeszcze elementy do poprawy. W obronie robimy czasami nonszalanckie i juniorskie błędy, musimy nad tym popracować - powiedział nam po meczu Dariusz Kozubek, trener Naprzodu.

Całość wypowiedzi trenera Kozubka dla naszego portalu:

- Naprzód grał zdecydowanie lepiej, my katastrofalnie zagraliśmy w obronie. Jedyne, co mieliśmy, to sytuacja na 4:3, ale jej nie wykorzystaliśmy i nie zasłużyliśmy na to, żeby zdobyć tu choćby jeden punkt. Zasłużona wygrana Naprzodu - powiedział natomiast Paweł Bień, trener Wiernej.