4. liga piłkarska. Naprzód Jędrzejów przegrał 0:6, trener zrobił grilla i Naprzód ... wygrał 6:0

Damian Wiśniewski
Naprzód Jędrzejów przerwał fatalną serię, która ciągnęła się przez cztery kolejki. Jędrzejowianie przegrali cztery mecze z rzędu, tracąc w nich aż 16 bramek. Po ostatniej z nich, 0:6 w Łagowie z ŁKS Probudexem, trener Dariusz Kozubek postanowił poprawić atmosferę w drużynie, organizując wspólnego grilla. Integracyjne spotkania tak dobrze wpłynęło na piłkarzy, że w ostatnią niedzielę wygrali u siebie z TS Nidą 1946 Pińczów 6:0!

- Mecz przebiegał całkowicie pod naszą kontrolą. Drużyna zrealizowała założenia taktyczne i zagrała skutecznie - mówił po tym spotkaniu Dariusz Kozubek.

Bramki dla Naprzodu strzelali w tym spotkaniu Dominik Butenko w 25, Krystian Równicki w 34, Sebastian Blicharski w 45+1 i w 77, Bartłomiej Równicki w 63 oraz Patryk Kowalczyk w 85 minucie. Po tej wygranej drużyna z Jędrzejowa zajmuje w tabeli czwartej ligi dziesiąte miejsce i ma 14 punktów.

W najbliższy weekend Naprzód zagra w Skarżysku-Kamiennej z wiceliderem, Granatem. Rywal naszego zespołu ma 29 punktów, tyle samo, co lider, GKS Nowiny. Skarżyszczanie mają na koncie dziewięć zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę, w czwartej kolejce w Małogoszczu z Wierną 2:5.

W ostatniej kolejce Granat wygrał w Połańcu ze spadkowiczem z trzeciej ligi, Czarnymi 1:0 (to było jego piąte zwycięstwo z rzędu), a gola zdobył Kamil Uciński w 75 minucie. W końcówce meczu goście mieli szansę na drugiego gola, ale strzał z rzutu karnego Bartosza Styczyńskiego obronił bramkarz Czarnych. Gdyby nie golkiper drużyny z Połańca, Damian Krążek, Granat wygrałby dużo wyżej, bo miał spora przewagę i stworzył dużo okazji strzeleckich.

Najlepszymi strzelcami ekipy ze Skarżyska są jak dotąd Uciński (7 bramek) oraz Błażej Miller (5) i Łukasz Piotrowski (3). W Granacie gra kilku doświadczonych piłkarzy, jak choćby Bartosz Styczyński czy Marcin Kołodziejczyk. Rywal Naprzodu ma jak dotąd najskuteczniejszą obronę w czwartej lidze - w dwunastu meczach stracił tylko osiem goli.

Początek meczu Granat Skarżysko-Kamienna - Naprzód Jędrzejów w sobotę, 19 października, o godzinie 12.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]