4 miejsce Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice w turnieju Arka Gdynia Summer Cup 2019

(sts)
Piłkarze z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice zajęli 4 miejsce w międzynarodowym turnieju Arka Gdynia Summer Cup 2019!

To była wielka impreza, w której rozegrano aż 248 meczów z udziałem blisko 800 młodych piłkarzy w dwóch kategoriach wiekowych. Udział wzięło 48 drużyn z Polski, Rosji i Anglii.

Patronat Honorowy nad turniejem sprawowali: Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni, Zbigniew Boniek - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i legenda Arki - Janusz Kupcewicz.

Akademia Piłkarska SKS STAR Starachowice zgłosiła zespoły w obu kategoriach U11 oraz U9, w której Starachowiczanie awansowali do finałowej czwórki wspólnie z zespołami Arki Gdynia, Lechii Gdańsk oraz FC Baltika Kaliningrad. Mecze najlepszych czterech drużyn rozgrywane były na głównym stadionie Arki Gdynia. Drużyna AP STAR ostatecznie zajęła IV miejsce ulegając zespołowi Arki Gdynia w meczu o brązowe medale, mimo iż w fazie grupowej pokonali drużynę Arki 2:0.

Brawa dla chłopców za świetną postawę i osiągnięty wynik. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik AP STAR Karol Haba!

Źródło: vivi24