43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży...

  43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej rusza w niedzielę w Kielcach

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Festiwalowy korowód znów zobaczymy w Kielcach już w poniedziałek, 11 lipca.

  Festiwalowy korowód znów zobaczymy w Kielcach już w poniedziałek, 11 lipca. ©Anna Bilska

  W niedzielę, 10 lipca rusza w Kielcach 43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Będą darmowe koncerty dla mieszkańców i gości.
  Festiwalowy korowód znów zobaczymy w Kielcach już w poniedziałek, 11 lipca.

  Festiwalowy korowód znów zobaczymy w Kielcach już w poniedziałek, 11 lipca. ©Anna Bilska

  Festiwal rozpocznie koncert „Gospodarze - Gościom” w amfiteatrze na Kadzielni (koncert odbędzie się 10 lipca), a zakończy „Koncert Galowy Laureatów” (23 lipca). Wówczas zostaną wręczone sztandarowe wiatraczkowe nagrody - Złote, Srebrne oraz Brązowe Jodły. Wszystkie koncerty w ramach festiwalu są darmowe!

  Koncert „Gospodarze - Gościom” pod tytułem „Orient Express” rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.
  w amfiteatrze na Kadzielni. Wezmą w nim udział młodzi artyści z terenu województwa świętokrzyskiego. - „Orient Express” to powitalny koncert, otwierający 43 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2016, w którym wystąpią najlepsi młodzi wykonawcy, wywodzący się z naszego województwa, wyłonieni w drodze konkursowej podczas spotkań w ramach Harcerskiej Wiosny Kulturalnej - mówi reżyser koncertu Arkadiusz Szostak (junior). - W koncercie, witając swymi najlepszymi produkcjami festiwalowych gości na wielkiej scenie Amfiteatru na Kadzielni, zaprezentują się - oprócz laureatów spotkań - zaproszone dziecięce i młodzieżowe zespoły, grupy artystyczne z Tanecznymi Mistrzami Europy i Świata, zwycięzcy i uczestnicy międzynarodowych festiwali w swych nagradzanych, popisowych utworach, programach i etiudach scenicznych - dodaje. W koncercie „Gospodarze Gościom” weźmie udział 407 młodych artystów.

  W poniedziałek, 11 lipca, o godzinie 15.30 spod pomnika Henryka Sienkiewicza na końcu ulicy Sienkiewicza wyruszy barwny korowód złożony z uczestników festiwalu. Korowód przejdzie na kielecki Rynek, gdzie o godzinie 16 odbędzie się już drugi festiwalowy koncert. Zgodnie z tradycją uczestnicy „Wiatraczka” odbiorą od prezydenta Kielc klucze do miasta.

  O godzinie 19 będzie miała miejsce inauguracja Miasteczka Festiwalowego. Zostanie zbudowane na terenie zielonym należącym do Politechniki Świętokrzyskiej. Będzie ono organizować czas wolny uczestników festiwalu i tym samym integrować dzieci i młodzież z różnych zakątków Polski oraz zagranicy.

  Pierwsze dni festiwalu upłyną pod znakiem przeglądów konkursowych odbywających się w Wojewódzkim Domu Kultury oraz Kieleckim Centrum Kultury. Codziennie o godzinie 19 na kieleckim Rynku odbywać się będą koncerty z cyklu „Zakręceni na Kielce”, gdzie swój dorobek artystyczny prezentować będą uczestnicy festiwalu oraz zespoły lokalne.

  W piątek, 15 lipca, na Rynku o godzinie 19 wystąpią młodzi artyści prezentujący folklor polski oraz zagraniczny. Mieszkańcy Kielc będą mogli posłuchać ludowych pieśni jak i zobaczyć tańce ludowe, także w wykonaniu zespołów polonijnych kultywujących narodowe tradycje.

  W sobotę, 16 lipca, koncert piosenki harcerskiej i turystycznej na Rynku (od godziny 19). Niedziela (17 lipca) upłynie w klimacie rodzinnym. Od godziny 15 na Rynku Festyn Rodzinny. Od godziny 18 Koncert Międzypokoleniowy.

  W drugim tygodniu festiwalu odbędą się między innymi warsztaty „Młodzi Dobrze Rockujący” (19-21 lipca) i akcja „Największy Zespół Rockowy” (22 lipca). „Koncert Galowy Laureatów” odbędzie się w sobotę, 23 lipca w amfiteatrze na Kadzielni.

  Łącznie z uczestnikami koncertu „Gospodarze Gościom” w festiwalu weźmie udział 842 uczestników z pięciu krajów (Armenia, Kanada, Polska, Ukraina, Stany Zjednoczone) - 667 z Polski oraz 175 zagranicznych.

  Zobacz jak było na koncercie finałowym rok temu:

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo