7 medali Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai w Pucharze Polski

ALI
Zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai zdobyli medale w Pucharze Polski w Krakowie także w walkach qingda. Archiwum prywatne
Dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale zdobyli reprezentanci Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai w 22. edycji Otwartego Pucharu Polski w Wushu w Krakowie. Dwukrotnie na najwyższym podium stanął Franciszek Stefański.

Grudniowa impreza, rozegrana w krakowskiej Hali 100-lecia, miała mocną, międzynarodową obsadę. Startowało ponad 300 zawodników z różnych stron kraju, a także z Chin, Czech, Słowacji.

Buski Klub Kung-Fu Yantai reprezentowała siedmioosobowa drużyna. Podopieczni trenera Andrzeja Cupryjaka-Sochy wypadli bardzo dobrze, zdobywając siedem medali.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Franciszek Stefański. Zajął pierwsze miejsce w formach z włócznią mężczyzn (12-14 lat) oraz w walkach qingda w kategorii wagowej 70 kilogramów. Zdobył ponadto srebrny medal w formach ręcznych (12-14 lat).

Drugie "srebro" dla buskiej ekipy zdobył Konrad Gołuzd, w walkach qingda w wadze do 58 kilogramów. Najmłodsza generacja Klubu Kung-Fu Yantai miała w Krakowie "brązową serię". Debiutantka Amelia Marońska zajęła trzecie miejsce w formach ręcznych (w kategorii poniżej 9 lat), Antonina Stefańska była trzecia w formach ręcznych (9-11 lat), a Wit Kłuskiewicz trzeci w rywalizacji chłopców w wieku 9-11 lat.

W barwach Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai wystąpili także Hanna Makowska - czwarta w formach ręcznych (9-11 lat) oraz Wojciech Ziółek - czwarty w formach z kijem (18-60 lat). Był to ostatni w tym roku start naszych zawodników.

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!