Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

90 lat w tempie Teleexpressu, czyli jubileusz Szkoły Podstawowej numer 6 w Starachowicach (DUŻO ZDJĘĆ)

Sławomir Sijer
Jubileusz 90-lecia istnienia obchodzi starachowicka Szkoła Podstawowa numer 6 imienia Obrońców Westerplatte. Główne uroczystości odbyły się w piątek, 30 listopada, a przybyli goście byli świadkami oryginalnego i niezwykłego widowiska.

Izabela Jabłonka, nauczycielka języka polskiego i autorka scenariusza imprezy zabrała wszystkich w podróż w czasie na lokomotywie Teleexpressu. Formuła tego popularnego programu informacyjnego stała się podstawą przedstawienia historii, osiągnięć i teraźniejszości szkoły.

Zaczęło się od godnej uwagi prezentacji multimedialnej - od fotografii pierwszego budynku szkoły (!) po wydarzenia tegoroczne. Świetnym pomysłem było zaproszenie do udziału w występie osób związanych w przeszłości z placówką. Otwierający uroczystość wiersz Gałczyńskiego recytowali Zofia Sadok, emerytowana nauczycielka i Szczepan Mróz, absolwent sprzed ponad 40 lat, dziś Prezes Stowarzyszenia Pamięci Ponury-Nurt. Chwilę później Szczepan Mróz i kolejna absolwentka Aneta Kordasiewicz - dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury, wcielili się w role prowadzących szkolny Teleexpress, przedstawiając dzisiejsze życie i sukcesy szkoły. Tym razem w rolach głównych występowali uczniowie. Dowiedzieliśmy się jaki jest aktualnie największy przebój w szkole, ile schodków trzeba pokonać aby wejść na "wyższy poziom nauczania", jak zmieniał się szkolna moda na przestrzeni dziesięcioleci oraz że najlepszy szachista w regionie świetnie stepuje. A pogodynka Kasia ostrzegała, że największe zachmurzenie jest w pokoju nauczycielskim.

Do teleexpressowego wywiadu zaproszono Jadwigę Dziembę. Była nauczycielka "Szóstki" była najważniejszym gościem piątkowych uroczystości.

Kolejnym punktem było wręczenie przed dyrektor szkoły, Renatę Topolską, aktów nadania honorowego tytułu "Przyjaciel Szkoły", przyznanych przez Radę Pedagogiczną. A następnie pani dyrektor sama odbierała gratulacje i prezenty. W długiej kolejce tradycyjnie wyróżniał się dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego Sylwester Kiełek, który podarował szkole wykonany przez siebie portret majora Henryka Sucharskiego, dowódcy załogi Westerplatte we wrześniu 1939 roku.

Jak podkreśliła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Sopińska, przez lata "Szóstka" stała się szkołą dyrektorów. Absolwenci tej szkoły pełnią bowiem znaczące kierownicze stanowiska, nie tylko w Starachowicach.

Jako ostatni, w towarzystwie poetki Alicji Zanijat, życzenia składał Piotr Babicki. 32-letni Starosta Powiatu Starachowickiego nie po raz pierwszy wykazał się znajomością kindersztuby i po prostu... przepuścił w kolejce wszystkich starszych od siebie.

Goście mieli też okazję obejrzeć wystawę starych kronik, fotografii i dyplomów szkolnych, która wśród absolwentów wzbudziła sporo emocji. A na finał był jubileuszowy tort.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto