Adam Masaczyński pobiegł po brąz na olimpiadzie

Dorota Kułaga
Adam Masaczyński (z prawej) zdobył brąz w biegu na 800 metrów
Adam Masaczyński (z prawej) zdobył brąz w biegu na 800 metrów Grzegorz Furmanek
Lekkoatletyka. Jeden medal zdobyła reprezentacja województwa świętokrzyskiego na 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie

Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Jedyny medal wywalczył w niedzielę Adam Masaczyński z KKL Kielce w biegu na 800 metrów. Podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika spisał się bardzo dobrze. Uzyskał czas 1:55.22. Przegrał tylko z Krzysztofem Turskim z MKS-SMS Victoria Racibórz - 1:54.42 i Jakubem Augustyniakiem z GKS Olimpia Grudziądz - 1:54.83.

Szanse na medale w biegach na 100 i 200 metrów miał Mateusz Wróbel, który trenuje w Krakowie, ale nadal reprezentuje Słoneczko Busko-Zdrój. - Niestety, w biegu na 100 metrów, mniej więcej na 90 metrze naderwał mięsień dwugłowy. Ukończył bieg na siódmym miejscu z czasem 11,11, ale nie był już w stanie powalczyć o miejsce na podium. Na 200 metrów nie wystartował - powiedział Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka.

W skoku o tyczce Katarzyna Białogońska z KKL Kielce zajęła siódme miejsce - 3.20 m. W biegu na 1500 m Karolina Fiutek była siódma - 4:47.68, a Dominika Ostrowska dziewiąta - 4:50.98 (obie Nadir Jędrzejów). Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz był dziewiąty na 2000 m z przeszkodami - 6:18.91. Poniżej oczekiwań wypadła Patrycja Banaś ze Słoneczka Busko-Zdrój. Na 400 metrów zajęła 20 miejsce - 60.42, a na olimpiadę jechała z siódmym wynikiem.