sportowy24
  Adamiec mistrzem Polski w boksie!

  Adamiec mistrzem Polski w boksie!

  Sławomir STACHURA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Adamiec mistrzem Polski w boksie!
  W pojedynku kategorii do 75 kg pięściarskich mistrzostw Polski seniorów w Sokółce zmierzyło się dwóch zawodników Rushh Kielce – Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski. Stosunkiem głosów 4:1 wygrał Adamiec.
   Adamiec mistrzem Polski w boksie!
  O takim finale marzył Grzegorz Nowaczek, trener i wiceprezes Rushh. To jednak dosyć niecodzienna sytuacja, by dwaj pięściarze z jednego klubu walczyli w finale najważniejszego turnieju bokserskiego w kraju.

  Obaj zawodnicy dobrze się znają, bo przed mistrzostwami wielokrotnie boksowali w sparingach w klubowym ringu. Gołębiewski przyszedł do Rushh z DKB Dzierżoniów, a Adamiec to wychowanek klubu, który w ubiegłym roku został mistrzem Polski w wadze 64 kg, a więc aż o dwie kategorie niżej.
  Ale dysponującymi dobrymi warunkami fizycznymi Daniel i trener Nowaczek postanowili zmienić kategorię i jest to na pewno korzystne dla zawodnika, który z wiekiem będzie przybierał na masie mięśniowej.

  Nie ma jednak wątpliwości, że dla Adamca ten pierwszy sezon w wadze 75 kg jest trudny i już dojście do finału było dużym sukcesem. Tym bardziej, że Gołębiewski to zawodnik turniejowy i z każdą walką prezentował się lepiej.

  W finałowym pojedynku w Sokółce pierwsza runda toczyła się z lekką przewagą Gołębiewskiego, druga była wyrównana, a w trzeciej od początku do przodu ruszył Bartek. Lepszy techniczne Adamiec starał się trzymać rywala na dystans, wyprowadzał proste ciosy. I jego umiejętności techniczne chyba zadecydowały, gdyż sędziowie orzekli jego wygraną stosunkiem głosów 4:1.

  - Rosnę w siłę, podnoszę umiejętności i dlatego te zmiany kategorii. Z Bartkiem odbyliśmy kilka sparingów, bo jest w klubie od trzech miesięcy, ale to nie znaczy, że znamy się już bardzo dobrze. Każdy potrafi jeszcze czymś zaskoczyć. Na młodzieżowych mistrzostwach Polski nie zdobyłem medalu, potem byłem chory i miałem chwile wątpliwości. Ale przez ostatni miesiąc ciężko pracowałem i to się opłaciło. Fajnie, że przywozimy z Bartkiem do Kielc dwa najcenniejsze medale w kategorii 75 kg – złoty i srebrny – mówił tuż po walce szczęśliwy Daniel Adamiec.

  Z mistrzostw w Sokółce pięcioosobowa ekipa wróci z trzema medalami – złotym, srebrnym i brązowym. Brązowy wywalczył Sebastian Gierada z KSZO Ostrowiec. Rywalizujący w wadze Gierada nie wyszedł do pojedynku o złoto z Adrianem Kowalem z Olimpu Lublin. Oddał go walkowerem, a Kowal zdobył później mistrzostwo Polski.

  Nie udało się natomiast awansować do strefy medalowej Tomaszowi Karysiowi z Rushh i Damianowi Faleckiemu z KSZO. Obaj przegrali walki ćwierćfinałowe.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  pamietaszcetniewo

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]