Adamiec przegrał z Holendrem po dobrej walce

(SAW)
Daniel Adamiec
Daniel Adamiec Sławomir Stachura
W hali przy ulicy Żytniej w Kielcach trwa V Memoriał im. Leszka Drogosza. Daniel Adamiec z Rushh Kielce przegrał z Holendrem Maxem Van Der Pasem i odpadł z turnieju.

Daniel w czwartek pokonał 2:1 na punkty Kamila Kuździenia ze Startu Częstochowa, a w piątek zmierzył się bardzo mocnym Holendrem Maxem Van Der Pasem, medalistą mistrzostw świata. Przegrał 1:2.

- To była bardzo dobra walka Daniela, szczególnie jej trzecia runda. Rywal był naprawdę silny – przyznał Grzegorz Nowaczek, trener Rushh i organizator turnieju.

W memoriale zostało jeszcze dwóch reprezentantów Kielecczyzny – Sandra Drabik z Soma Gym Kick Boxing Kielce i Daniel Surowiec z KSZO (49 kg). Oboje mają już zapewniony finał.

W sobotę turniejowe walki rozpoczną się o godzinie 11, podobnie jak niedzielne finały.

- Serdecznie zapraszamy na zawody. Walki stoją na bardzo dobrym poziomie – podkreśla Nowaczek.
Turniej upamiętnia Leszka Drogosza, znakomitego polskiego boksera z Kielc, trzykrotnego mistrza Europy, brązowego medalistę olimpijskiego igrzysk w 1960 roku w Rzymie, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski. Leszek Drogosz, słynny „Czarodziej ringu” zmarł 7 września 2012 roku w Kielcach.

Targi Kielce mają 25 lat. Zobacz jak zmieniały się w nowoczesne ośrodek konferencyjno-wystawienniczy