Adrian Gunia ze Starachowic wygrał międzynarodowe zawody Slovak Cup 2019 nokautując rywali

(sts)
Archiwum UM Starachowice
Kolejny duży, międzynarodowy sukces odniósł kickbokser Dragona Starachowice Adrian Gunia.

Nasz utalentowany zawodnik startował w miniony weekend w zawodach Slovak Cup 2019 - Międzynarodowym Memoriale Ladislava „Doky” Totha.

W swojej kategorii wagowej 63,5 kilograma Adrian Gunia stoczył dwie walki, obie wygrywając przez nokaut. Najpierw w 1 rundzie posłał na deski reprezentanta Słowacji Martina Sladka a następnie w finale, w 3 rundzie, po efektownej akcji pokonał reprezentanta Węgier Marka Rehaka.

Memoriał Ladislava „Doky” Totha, to jedne z największych zawodów w kalendarzu Światowej Organizacji Kickboxingu WAKO (World Association of Kickboxing Organizations). W tym roku w Bratysławie startowało 945 zawodniczek i zawodników reprezentujących 90 klubów z 11 krajów. Polacy wygrali 2 kategorie a w wadze 71 kilogramów zajęli wszystkie miejsca na podium.

Po powrocie do Starachowic gratulacje Adrianowi Guni i trenerowi Markowi Jasińskiemu złożył prezydent Marek Materek.