Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Adrianna Paciorek z II Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach laureatką drugiego stypendium wicemarszałka Marka Bogusławskiego

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 16 lat
Drugie stypendium ufundowane przez wicemarszałka województwa świętokrzyskiego, Marka Bogusławskiego wręczone! W studiu telewizyjnym redakcji „Echa Dnia” otrzymała je uczennica II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach, Adrianna Paciorek. Zobaczcie zdjęcia i film z wręczenia stypendium.

Adrianna Paciorek laureatką stypendium Marka Bogusławskiego

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski, „Echo Dnia” oraz Fundacja Instytut Świętokrzyski wspierają młodych, zdolnych ludzi z województwa świętokrzyskiego. W czwartek, 10 lutego w studiu "Echa Dnia" wręczono drugie już stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych. Tym razem otrzymała je uczennica pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach, Adrianna Paciorek.

Sukcesy Ady robią wrażenie!

Adrianna Paciorek mieszka w Kielcach i pomimo swojego młodego wieku osiągnęła już bardzo dużo. Laureatka stypendium wicemarszałka Bogusławskiego jest zdobywczynią I miejsca wojewódzkiego konkursu z fizyki, zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie z matematyki, była finalistką wojewódzkich konkursów z chemii, geografii, matematyki oraz języka angielskiego. Licealistka ze "Śniadeckiego" otrzymała także tytuł Mistrza Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek, a jej wyniki z Egzaminu Ósmoklasisty dosłownie zwalają z nóg - język polski: 100 procent, język angielski: 100 procent, matematyka: 100 procent! Średnia na świadectwie ukończenia przez Adę szkoły podstawowej nie mogła być oczywiście inna niż... 6.0.

Ada zdradziła nam, że w przyszłości chciałaby studiować we Wrocławiu, jednym jej z pomysłów na pracę jest wykonywanie protez. Pieniądze, które otrzymała w ramach stypendium planuje wydać na zakup mikroskopu.

„Świętokrzyskie nasza przyszłość”

Przypomnijmy, że 1 grudnia 2021 roku ogłosiliśmy, że wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski, „Echo Dnia” oraz Fundacja Instytut Świętokrzyski będą wspierać młodych, zdolnych ludzi z województwa świętokrzyskiego. Co miesiąc chcemy wspierać co najmniej jedną zdolną osobę kwotą 2 tysięcy złotych. Stypendium „Świętokrzyskie nasza przyszłość” to wspólna inicjatywa wicemarszałka, „Echa Dnia” i fundacji.

Wicemarszałek postanowił przeznaczyć część swoich zarobków na wsparcie uzdolnionych ludzi i zaproponował nam współpracę przy tej inicjatywie.

Wicemarszałek Marek Bogusławski jest pierwszym mecenasem stypendium „Świętokrzyskie nasza przyszłość”.

- Zapraszam do współpracy innych samorządowców, polityków, przedsiębiorców, wszystkich ludzi dobrej woli. Mam nadzieję, że pomysł mecenatu ludzi, którym się w życiu powiodło, udało zbudować swoją pozycję zawodową, biznesową, będzie się rozwijał i trafi w naszym regionie na podatny grunt

- mówi Marek Bogusławski

Dlaczego wicemarszałek Marek Bogusławski zdecydował się wesprzeć młodych ludzi z własnej kieszeni i przeznaczyć na nich część swoich zarobków? - Taki pomysł chodził mi po głowie od dłuższego czasu, bo podobało mi się, jak to robi choćby Urząd Marszałkowski. Widzę, jak bardzo warto wspierać młodych ludzi. Zamierzam co miesiąc przeznaczać ze swych zarobków 2 tysiące na jednorazowe stypendium dla osób uzdolnionych.

Dla kogo stypendium „Świętokrzyskie nasza przyszłość”. Jak je zdobyć?

Nasza akcja ma na celu wsparcie utalentowanych ludzi z województwa świętokrzyskiego. Pod uwagę bierzemy różne dziedziny: osiągnięcia w nauce, sukcesy artystyczne lub sportowe. Stypendium mogą otrzymać młodzi ludzie, którzy nie ukończyli 25 lat, uczący się lub studiujący.

Za nami wręczenie drugiego stypendium. Zgłoszono wiele wyjątkowych osób, wszystkie będą brane pod uwagę w lutym. Prosimy o zgłaszanie kandydatur przysyłając e-maile na adres [email protected]. Należy podać imię, nazwisko zgłaszanej osoby, krótką charakterystykę jej osiągnięć. Prosimy też zgłaszających o podanie danych do kontaktu.

Kapituła zawsze około 20 dnia każdego miesiąca ogłosi publicznie imię i nazwisko osoby, która dostaje wsparcie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie