AEK Ateny pokonał w Ostrowcu Wigry Suwałki

Rafał Soboń
We wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie sparingowe czwartej drużyny minionego sezonu greckiej ekstraklasy, zdobywcy Pucharu Grecji – AEK Ateny z Wigrami Suwałki. Zwyciężyli Grecy, jednak na bramkę kibice musieli czekać aż do 88 minuty.

Wigry Suwałki - AÉK Ateny 0:1 (0:0)

Bramka: Vassílis Labrópoulos 88.

Wigry Suwałki: Zoch - Bartkowski (46. Bucholc), Wichtowski (46. Remisz), Jarzębowski (60. Wichtowski), Adu Kwame (65. Bartkowski) - Kądzior (60. Zapolnik), Augustyniak (60. Karankiewicz), Gąska (46. Wroński), Radecki (46. Dadok), Kozak (65. Gąska) - Adamek (46. Zapolnik, 60 Kuku).

AÉK Ateny: Voúras (46. Doúnis) - Bakákis (61. Galo), Labrópoulos, Svárnas (46. Czyhrynśkyj), Zorić (55. Vilà) - Bakassétas (73. Vassilantonópoulos), Simões (52. Galanópoulos), Tzanetópoulos (46. Johansson), Mántalos (61. Anákoglou), Vargas (46. Barbosa) - Aravídis (46. Pekhart).

Żółte kartki: Bartkowski, Zapolnik, Karankiewicz, Bucholc (Wigry) – Bakassétas (AEK).

Grecy od 29 czerwca przebywają na zgrupowaniu w Kielcach. Wcześniej wygrali w spotkaniach sparingowych 1:0 z Banikiem Ostrawa i 2:0 z Koroną Kielce. We wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzyli się z Wigrami Suwałki. Bramka padła w 88 minucie po strzale głową Vassílisa Labrópoulosa. Dwie minuty później Hieronim Zoch obronił rzut karny wykonywany przez Tomáša Pekharta.