Afera w starostwie w Starachowicach. Wojewoda opuściła...

  Afera w starostwie w Starachowicach. Wojewoda opuściła budynek

  sts

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Afera w starostwie w Starachowicach. Wojewoda opuściła budynek
  Wielka awantura w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Pochodząca z tego miasta wojewoda Agata Wojtyszek przyjechała podpisać umowę na ogromne dofinansowanie remontu drogi. Nie doszło do tego bowiem gospodarz spotkania starosta Danuta Krępa wyprosiła dziennikarzy, których wcześniej zaprosiła pani wojewoda.
  Afera w starostwie w Starachowicach. Wojewoda opuściła budynek
  Oburzona wojewoda w reakcji na wyproszenie dziennikarzy nie zgodziła się na podpisywanie umowy i zorganizowała z nimi szybką konferencję przed Starostwem Powiatowym

  Do tej bardzo nietypowej sytuacji doszło w środę, 10 października w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Miała tam zostać podpisana bardzo ważna umowa o dofinansowaniu budowy drogi w gminie Mirzec.

  Wojewoda Agata Wojtyszek, która przywiozła umowę wcześniej zaprosiła z tej okazji dziennikarzy. Starosta Danuta Krępa w obecności członkini Zarządu Powiatu Małgorzaty Pruś nie wpuściła jednak przedstawicieli mediów!

  Wobec tego Agata Wojtyszek także opuściła salę i szybko zorganizowała konferencję... przed budynkiem Starostwa z udziałem dziennikarzy.

  - Nie będę tego komentować - powiedziała nam wojewoda Agata Wojtyszek. - Dodam tylko, że umowa czeka na podpisanie, ale już w Kielcach, w Urzędzie Wojewódzkim, o czym pani starosta zostanie poinformowana na piśmie. Umowa dotyczy dofinansowania rządowego do budowy drogi pomiędzy miejscowościami Jagodne i Gadka w gminie Mirzec, o długości 2 kilometry. Kwota dofinansowania, to prawie 2 miliony 600 tysięcy, więc jest to druga co wielkości kwota dofinansowania w województwie.

  O komentarz poprosiliśmy Zarząd Starostwa, ale do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

  Jak mogło dojść do takiej sytuacji? Nie jest tajemnicą, że reprezentująca rząd Prawa i Sprawiedliwości wojewoda od dłuższego czasu jest źle traktowana przez działaczy partii związanych z jej szefem Krzysztofem Lipcem. Należy do nich miedzy innymi starosta starachowicki Danuta Krępa i Małgorzata Pruś. Sytuacja ze środy to prawdopodobnie efekt tej niechęci. Wygląda na to, że szefowe starostwa nie chciały, by opinia publiczna dowiedziała się o czymś, co w dużej mierze było zasługą wojewody Agaty Wojtyszek.

  Oto odpowiedź od rzecznika Zarządu Powiatu Starachowice, Anny Ciesielskiej, na pytanie: dlaczego dziennikarze nie zostali wpuszczeni:

  "Starosta Starachowicki nie zapraszał mediów na podpisanie umowy w sprawie dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Jagodne – Gadka, w związku z czym przybyli dziennikarze oczekiwali w sali konferencyjnej. Nikt nikogo nie wypraszał. Konferencja prasowa planowana była po podpisaniu umowy"


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

  (Źródło:vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (58)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (58) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARDZOENIE - SPRAWDŹ

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARDZOENIE - SPRAWDŹ