Wybierz miasto:
  Agata Gros z Niekłania Małego po ciężkiej operacji. Walczy o...

  Agata Gros z Niekłania Małego po ciężkiej operacji. Walczy o życie i zdrowie

  Klaudia Szałas

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Agata Gros z Niekłania Małego po ciężkiej operacji. Walczy o życie i zdrowie
  1/4
  przejdź do galerii
  W niedzielę w Stąporkowie zorganizowano wielką akcję pomocy dla chorej na nowotwór mieszkanki Niekłania Małego w gminie Stąporków w powiecie koneckim. Dziewczyna przeszła już bardzo poważną operację.
  26-letnią Agatę Gros dziewięć lat temu zaatakował wyjątkowo rzadki nowotwór żołądka – Gist, który do tej pory nie daje za wygraną. Na tym etapie leczenia niezbędne są pieniądze dlatego mieszkańcy i władze rodzinnej gminy 26 – latki w minioną niedzielę zorganizowali akcję charytatywną. Kiedy licytowano fanty na leczenie Agaty, dziewczyna walczyła z bólem pooperacyjnym. Choć nadal przebywa w szpitalu w Warszawie to powiedziała nam, że czuje się już lepiej.

  – Początkowo lekarze planowali usunąć mi śledzionę, nerkę, nadnercze, wątrobę i żołądek ale z różnych względów ostatecznie usunięto „tyko” żołądek i część wątroby – wyjaśnia Agata. - Mam połączony przełyk z jelitem cienkim.
  Jestem na dożywianiu dojelitowym. Dążymy do tego abym już samodzielnie jadła. Od dziś pozwolili mi pić – delikatnie uśmiecha się Agata i wyjaśnia, że dalsze leczenie będzie polegało na chemii doustnej i obserwacji wątroby, która miała przerzuty.- Teraz już dobrze chodzę i funkcjonuje samodzielnie. Mam dużą bliznę na brzuchu ale ból z każdym dniem jest coraz mniejszy – dodaje dziękując wszystkim za pomoc.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Warto zobaczyć

  Diety