Agnieszka Wrona zdobyła srebrny medal w skoku o tyczce na Mistrzostwach Polski Seniorów

/dor/
W czwartek w Bielsku-Białej rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Świetnie spisała się Agnieszka Wrona - zdobyła srebrny medal w skoku o tyczce.

Agnieszka Wrona z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego od kilku tygodni utrzymuje się w wysokiej dyspozycji. W czwartek również spisała się bardzo dobrze. Zaliczyła wysokość 4.10 m, podobnie jak Joanna Piwowarska z AZS AWF Warszawa, i obydwie ex aequo zdobyły srebrne medale w konkursie skoku o tyczce. Wygrała Monika Pyrek z MKL Szczecin - 4.20 m. Jest to znaczący sukces kieleckiej zawodniczki. Czwarte miejsce zajęła Karmen Bunikowska z AZS AWFiS Gdańsk - 4.00 m.

W pierwszym dniu mistrzostw startował też inny reprezentant KKL Kielce - Kamil Zbroszczyk, trenowany przez Grzegorza Furmanka, zajął ósme miejsce w pchnięciu kulą (w pierwszej próbie uzyskał 17.87 m - był to jego najlepszy wynik).