Agros - Hudyka, market rolniczy prowadzony przez trzech braci - Kamila, Konrada i Pawła oraz ich tatę- Czesława Hudyków w Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim, został laureatem ogólnopolskiego konkursu Sposób na sukces. Doceniono ich za specjalistyczną i kompleksową ofertę oraz rodzinne prowadzenie biznesu.

Co rok to sukces. W 2017 działalność Agros -Hudyka zdobyła tytuł Firmy Przyjaznej Rolnikowi w akcji organizowanej przez Echo Dnia, zaś w tym roku święci laury na arenie krajowej. We wtorek w Pałacu Belwederskim w Warszawie otrzymali tytuł laureata w konkursie Sposób na sukces, który organizuje od 18 lat Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w Mazowieckiem. Ideą konkursu jest promocja przedsięwzięć wpływających na rozwój przedsiębiorczość i aktywności społecznej na obszarach wiejskich, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy.

Po pierwsze rodzinnie, po drugie profesjonalnie
Okazało się, że przedsiębiorstwo Agros - Hudyka znakomicie wpisuje się w założenia akcji. Zostało wyłonione w tym roku spośród ponad 400 w kraju. - Doceniony został rodzinny charakter firmy, pomysł na działalność, czyli market z pełnym asortymentem dla rolnictwa, nowatorskie rozwiązania w sprzedaży. Duża część towaru jest wystawiana na półkach, klienci wybierają to, czego potrzebują, ale specjalistyczne części są podawane klientom. Praca tu jest bardzo dobrze zorganizowana - mówi Beata Filipiak z centrum w Brwinowie. Ważny jest też aspekt stworzenia miejsca pracy na terenach wiejskich, a nie związanych z wykonywaniem typowo rolniczych prac. Market był wizytowany przez komisję konkursową i sprawdzany pod wieloma aspektami.

Emocje i zaskoczenie
Sami laureaci są zaskoczeni tytułem. - Wiemy, że konkurencja była bardzo duża. Nie spodziewaliśmy się. Ale radość dzięki temu jest ogromna. Dziękujemy wszystkim za miłe gesty i gratulacje - mówi Paweł Hudyka. Na gali w Pałacu był z tatą, Czesławem - założycielem pierwszego sklepu w 1998 roku.

W firmie w tej chwili pracuje 11 osób razem z braćmi i tatą. Budowa nowoczesnego marketu dla rolników, majsterkowiczów i pasjonatów ogrodnictwa okazała się strzałem w dziesiątkę. Bogactwo asortymentu sięgające dziesiątek tysięcy produktów i profesjonalne podejście do klienta, dalekowzroczne wybieganie ku potrzebom sezonowych prac sprawia, że klienci przyjeżdżają też z ościennych województw i powiatów.

- Sama gala rozdania nagród była uroczystym i dość emocjonującym wydarzeniem. Obecność ministrów wywierała wrażenie. Był z nami burmistrz Sędziszowa, który przekazał nam specjalnie dla nas przygotowaną statuetkę - relacjonuje Paweł Hudyka.

- To Laur Zwycięstwa. Agros-Hudyka to rodzinne przedsiębiorstwo budowane od podstaw. To, co dziś widzimy to efekt wieloletniego wysiłku całej rodziny - wyjaśnia burmistrz Wacław Szarek. - Wyróżnia ich wysoka specjalizacja, nadążają za wszystkimi nowinkami technologicznymi. Cieszy ogromnie, że działalność prosperuje w gminie i wypełnia potrzeby mieszkańców-zaznacza burmistrz.


POLECAMY RÓWNIEŻ:

Rolnik Roku 2018. Oto kandydaci! Do wygrania wycieczki do USA i Brukseli oraz agregaty

Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 | Oto kandydaci! Do wygrania wycieczka, stoiska i nagrody rzeczowe

Agro-Biznes 2018 | - oto działalności rolników. Do wygrania stoiska na targach i prezentacje!

Firma Przyjazna Rolnikowi 2018 | Zobacz prezentacje kandydatów! Do wygrania stoiska!

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. ASF się rozszerza, "wlewają się" owoce i warzywa zza granicy. Mocny głos rolników


I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Transmisja telewizyjna

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze. Skuteczne sposoby zwiększenia plonowania

ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?