26. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH odbędą się w weekend 13-15 marca w Targach Kielce. I już wiadomo, że w 11 halach oraz na terenie zewnętrznym zobaczymy rekordową liczbę firm prezentujących najnowsze maszyny i oferty.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, że AGROTECH w Targach Kielce to największa w Polsce i licząca się w Europie, wystawa techniki rolniczej, organizowana w halach wystawienniczych. Warto wiedzieć, że Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to także największa wystawa targowa w kraju, spośród wszystkich branż gospodarki. Liczby mówią same za siebie: rekordowa powierzchnia w roku 2019 - ponad 66 000 metrów kw.

i ponad 75 000 zwiedzających. Wszechstronna, międzynarodowa ekspozycja i przeszło 750 wystawców z 21 krajów świata to kolejny atut targów AGROTECH w Kielcach- mówi Grzegorz Figarski, Dyrektor Projektu.

Grzegorz Figarski, Dyrektor Projektu.
Grzegorz Figarski, Dyrektor Projektu.

Od ponad ćwierć wieku wydarzenie wpisuje się w historię i tradycję polskiego rolnictwa. Targi przedstawiają kompleksowo nowinki techniki rolnicze, gromadzą światowych liderów rynku, a polskim rolnikom wytyczają drogę rozwoju dla ich gospodarstw- tych rodzinnych i wielkoobszarowych.

- W tym roku spodziewamy się rekordów dotyczących liczby wystawców oraz zwiedzających, którzy odwiedzą targi. Z roku na rok nasza pozycja się umacnia i nadal jesteśmy liderem wystaw związanych z techniką rolniczą - podkreśla Grzegorz Figarski.

Światowi oraz polscy przodownicy rynku rolniczego przywiozą setki maszyn- sprzętu, akcesoriów, nawozów, środków ochrony roślin – słowem wszystkiego, czego polski rolnik z małego, średniego czy dużego gospodarstwa potrzebuje, by rozpocząć wiosenny sezon 2020.

W Kielcach pojawią się najwięksi w branży – New Holland, Case IH, Claas, Korbanek, Hardi, Talex, Agco, Kongskilde, KMK Agro, Agro-masz, LandStal, Bomet, Steyer, Expom, John Deere, Valtra, Same, Kuhn, Deutz-Fahr, Rol/ex, Zetor, KFMR Krukowiak i wiele innych, uznanych firm.

Podczas targów nie zabraknie również wielu innych atrakcji organizowanych na poszczególnych stoiskach największych marek. Pojawią się znani youtuberzy, będą konkursy oraz zniżki przygotowane dla klientów. Przede wszystkim to okazja do obejrzenia i przetestowania nowych maszyn. Jak co roku, nie zabraknie branżowych konferencji i konsultacji u specjalistów organizacji rolniczych.

O planach na AGROTECH 2020 będziemy informowali na bieżąco.

TAK BYŁO PODCZAS AGROTECHU 2019. Przypominamy: