Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja Pola Nadziei w Kielcach. Zbierali fundusze na budowę hospicjum (zdjęcia)

Iza BEDNARZ i,[email protected]
Nagrodzeni statuetkami Aniołów z żonkilem: Elżbieta Sornat, Edward Galus i Mirosław Majchrowicz.
Nagrodzeni statuetkami Aniołów z żonkilem: Elżbieta Sornat, Edward Galus i Mirosław Majchrowicz. Aleksander Piekarski
Podziękowania za zaangażowanie, włożoną pracę i serce, a przede wszystkim za to, że są składał we wtorek ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej wszystkim, którzy wsparli akcję Pola Nadziei i budowę hospicjum stacjonarnego w Kielcach.

[galeria_glowna]
Pola Nadziei to kampania społeczna, którą Caritas diecezji kieleckiej realizował w województwie świętokrzyskim. Celem akcji było podniesienie wrażliwości społecznej na potrzeby ludzi terminalnie chorych, a także zbiórka funduszy na budowę pierwszego w Kielcach stacjonarnego hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach na ul Mieszka I 48. Wolontariusze zbierali ofiary na ulicach Kielc, w Galerii Echo, przed Castoramą, podczas Rodzinnego Pikniku w Karczmie Cztery Konie, w szkołach i przy wielu kościołach kieleckich. Łącznie zebrano dotychczas 47 500 zł. Księża z diecezji kieleckiej na prośbę księdza biskupa ordynariusza wpłacili ponad 91 000 złotych. Nadal spływają wpłaty na konto Caritas, kilka parafii zaplanowało zbiórki przy kościołach w najbliższe niedziele, a jesienią konto budowy hospicjum zasilą wpływy z tytułu jednego procenta z ostatniego rozliczenia podatku dochodowego. Jak poinformował ksiądz Stanisław Słowik, w hospicjum przewidziane są 42 miejsca. Inwestycja obliczana na 4,5 mln zł ma się zakończyć w 2013 roku.

Podczas wtorkowej gali wręczono statuetki Anioła z żonkilem dla osób i instytucji, które szczególnie wsparły akcję Pola Nadziei i budowę hospicjum. Otrzymali je: Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz Lafarge Cement S.A., która przekazała materiały na budowę, ksiądz profesor Jan Śledzianowski, wieloletni profesor kieleckiego Seminarium Duchownego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który systematycznie wspiera swoimi ofiarami hospicjum, Edward Galus, dyrektor w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni w Kielcach, za szczególne zaangażowanie w uprawę żonkili oraz Elżbieta Sornat ze szkoły podstawowej im. Natalii Machałowej w Białogonie, skąd pochodziło najwięcej wolontariuszy.

- Gdybym nie nauczyła dzieci, co to jest przydawka, pewnie by mi wybaczono, ale gdybym nie nauczyła ich miłości do drugiego człowieka, nie zostałoby mi wybaczone - powiedziała Elżbieta Sornat, nauczycielka języka polskiego odbierając wyróżnienie dla szkoły i ponad 60 wolontariuszy. Dodała, że Caritas zawsze może liczyć na pomoc uczniów tej szkoły.

Wręczono również nagrody i wyróżnienia dla dzieci biorących udział w konkursach plastycznych "Budujemy nasze hospicjum" i "Żonkilowa biżuteria" oraz w konkursie na prezentację multimedialną. W tych konkursach zwyciężyli: Katarzyna Ludwińska ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach, Samanta Grabowska z Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie, Tomasz Kubacki ze Szkoły Podstawowej w Obiechowie, Monika Chatys z Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie, Anna Grubarek z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

- My też próbowaliśmy w Kielcach zbudować hospicjum, ale nie udało się. Patrząc na długą listę przyjaciół i partnerów, których ma Caritas, wiem dlaczego - podsumował wiceprezydet Kielc Andrzej Sygut.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie