Akcja pomocy dla Moniki Wawrzkiewicz z Połańca nabiera...

  Akcja pomocy dla Moniki Wawrzkiewicz z Połańca nabiera tempa. Jest spot z udziałem Mafii

  Oprac. Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Spot nagrano w czwartek w Radiu Kielce. Apelowi muzyka i policjanta przysłuchiwała się Monika (w środku w szarej bluzie) wraz z mamą.
  1/16
  przejdź do galerii

  Spot nagrano w czwartek w Radiu Kielce. Apelowi muzyka i policjanta przysłuchiwała się Monika (w środku w szarej bluzie) wraz z mamą.

  W czwartek w Radiu Kielce nagrano spot zachęcający do udziału w zbiórce pieniędzy na pomoc dla Moniki Wawrzkiewicz z Połańca. W nagranie zaangażowała się jędrzejowska Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” oraz Tomasz Joseph Bracichowicz, lider rockowego zespołu Mafia.


  Niezłośliwy nowotwór mózgu odebrał dziewczynce dzieciństwo, a padaczka lekooporna nie pozwala zapomnieć o chorobie. Szansą na normalne życie dla niej jest operacja w niemieckiej klinice, ale na to potrzeba około 160 tysięcy złotych.

  Policjant z Kielc wyruszy w niełatwą wyprawę, by pomóc Monice.
  Wraz z kolegą chce zdobyć Aconcagua, najwyższy szczyt Andów o wysokości 6960 metrów. Celem ekspedycji będzie zebranie pieniędzy na kosztowną operację mózgu 15-latki, która ma być przeprowadzona w klinice w Niemczech. Wyprawa górska pod hasłem "Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej" ma wystartować 29 stycznia. Wyruszy w nią podkomisarz Łukasz Pabian z Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz jego kolega z innych wypraw Aleksander Piluk z Tych.

  Tomasz Joseph Bracichowicz, lider zespołu Mafia oraz Łukasz Pabian, podkomisarz i policjant, a prywatnie miłośnik gór włączyli się w akcję pomocy dla 15-letniej Moniki Wawrzkiewicz z Połańca, podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka. W czwartek w Radio Kielce nagrany został spot zachęcający do zbiórki pieniędzy na pomoc dla Moniki.

  Agnieszka Trzaska, mama Moniki, informuje, iż zatrzymanie ataków padaczki pozwoliłoby jej córce w miarę normalnie funkcjonować, a przede wszystkim zatrzymałoby proces uszkadzania mózgu. - Córka w Polsce przeszła już dwie operacje. Niestety, napadów padaczki nie udało się zatrzymać, dlatego, zdecydowaliśmy się leczyć Monikę w niemieckiej klinice - mówi Agnieszka Trzaska. - Tam poddana została już diagnozie i lekarze zgodzili się podjąć operacji. Potrzeba na nią aż 40 tysięcy euro. To ogromna kwota, dla nas nieosiągalna. Każdy grosz się liczy, stąd poprosiliśmy fundację Miśka Zdziśka o pomoc. Apeluję też do czytelników Echo Dnia, by wspomogli zbiórkę pieniędzy. Córka nie odzyska już pełnej sprawności, ale przynajmniej jest szansa, że uda się zatrzymać chorobę, która uszkadza jej mózg.

  Tomasz Joseph Bracichowicz z zespołu Mafia przyznał, do niego i kolegów z zespołu zgłasza się dużo osób z prośbą o pomoc, ale historia Moniki szczególnie ich poruszyła, dlatego zdecydował się pomóc. - Współpracujemy z Fundacją Miśka Zdziśka i co jakiś czas włączamy się w akcje, które ona organizuje. Niestety, nie jesteśmy w stanie pomóc przy każdej z nich, natomiast na prośbę szefa Fundacji Miśka Zdziśka Darka Lisowskiego bez wahania zgodziłem się pomóc w tym przypadku. Tu potrzebna jest duża kwota, której rodzina nie będzie w stanie sama uzbierać. Im więcej osób usłyszy o chorobie oraz o problemie Moniki i jej rodziny, tym mam nadzieję więcej osób zdecyduje im się pomóc - zaapelował muzyk.

  Pomóc Monice chce również podkomisarz Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji w IV Komisariacie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a który jest wolontariuszem Fundacji Miśka Zdziśka. To właśnie dziewczynce zadedykował najbliższą górską wyprawę. Jak mówi, 29 stycznia wyruszy do Argentyny, aby zdobyć Aconcaguę, najwyższy szczyt na obu Amerykach. - Skoro robię coś, co lubię, to pomyślałem, że przy okazji mogę też komuś bezinteresownie pomóc - mówi policjant. - Tu chodzi o rozreklamowanie problemu Moniki, która potrzebuje pilnej operacji w Niemczech. Niestety, rodziny dziewczynki nie stać na opłacenie kosztów operacji i pobytu w klinice. Stąd chciałbym by jak najwięcej osób włączyło się w akcję i wpłaciło dowolne datki na rzecz dziewczynki - dodał Łukasz Pabian.

  - Rodzina dziewczynki bardzo się stara, ale sami sobie nie poradzą z uzbieraniu tak ogromnej kwoty - mówi Dariusz Lisowski, szef Fundacji Miśka Zdziśka. - Każdy z nas ma dzieci, dlatego proszę Państwa z całego serca o pomoc dla Moniki Wawrzkiewicz. Dziewczynka choruje i bardzo cierpi. Ma ogromną wolę życia i potrzebuje naszej pomocy. Dwaj fantastyczni faceci - Tomasz Joseph Bracichowicz oraz Łukasz Pabian weszli do studia Radio Kielce, aby zaapelować o pomoc dla Moniki, za co im z całego serca dziękuję. Dziękuję Radio Kielce za wsparcie w nagraniu tego spotu. Podziękowania kieruję również do redakcji Echo Dnia za pomoc Monice. Mamy już pierwsze firmy, które postanowiły wesprzeć naszą podopieczną a są nimi Firma Ramzes Ochrona, Ramzes Logistics z Piekoszowa oraz Zefir z Krasocina i Orbico Salon Professional z Warszawy. W imieniu Moniki i swoim dziękujemy tym firmom i zwracamy się do wszystkich państwa o dalszą pomoc w miarę możliwości – apeluje Dariusz Lisowski.

  Każdy może pomóc chorej Monice. Osoby prywatne mogą to uczynić dobrowolnymi wpłatami na specjalne konto, które znajduje się poniżej. Mogą to też czynić firmy, zakłady pracy itp. W zamian za pomoc, logo każdej firmy która dokona wpłaty, znajdzie się na kurtkach alpinistów oraz na specjalnym proporcu, który alpiniści zatkną na szczycie Acopncagua. Monika w swoim życiu wiele wycierpiała, nowotwór zabrał jej dzieciństwo a padaczka lekooporna nie pozwala zapomnieć o chorobie, dlatego prosimy państwa o pomoc naszej podopiecznej. By pomóc dziewczynce można wpłacać dobrowolne wpłaty na specjalne konto Moniki, z dopiskiem „Na leczenie Moniki Wawrzkiewicz”. Numer konta: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz finalistki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz finalistki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz finalistów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz finalistów!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone