AKS 1947 Busko Zdrój w meczu kontrolnym wygrał z GKS Nowiny 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Janiec [ZDJĘCIA]

dor
W meczu kontrolnym dwóch czwartoligowych drużyn AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał z GKS Nowiny 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Janiec. AKS grał w składzie: Szcześniak - Bandura, Kardas, Radwański, Boś, Sinkiewicz, Pietras, Kowalski, Janiec, Załęcki, Karasek oraz Łudzik, Raczyński, Florczyk, Piwowarski, Rodak- Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. Każde zwycięstwo buduje, choć trzeba przyznać, że optyczną przewagę miał zespół gości. Z takim zespołem jak Nowiny nie mogliśmy pozwolić sobie na otwartą grę, dlatego założeniem w pierwszych 45 minutach była obrona niska i szukanie swoich szans w kontratakach. Cieszy walka i zaangażowanie wszystkich zawodników oraz fakt, iż nasza młodzież coraz pewniej czuję się w drużynie. Ponoć jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale widać że zespół coraz bardziej się jednoczy - mówił dla klubowej strony Mariusz Arczewski, trener AKS.(dor) Fot. Archiwum klubu
W meczu kontrolnym dwóch czwartoligowych drużyn AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał z GKS Nowiny 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Janiec. AKS grał w składzie: Szcześniak - Bandura, Kardas, Radwański, Boś, Sinkiewicz, Pietras, Kowalski, Janiec, Załęcki, Karasek oraz Łudzik, Raczyński, Florczyk, Piwowarski, Rodak „Tak krawiec kraje, jak mu materii staje”. Każde zwycięstwo buduje choć trzeba przyznać, że optyczną przewagę miał zespół gości. Z takim zespołem jak Nowiny nie mogliśmy pozwolić sobie na otwartą grę, dlatego założeniem w pierwszych 45 minutach była obrona niska i szukanie swoich szans w kontratakach. GKS przez całą pierwszą połowę praktycznie nam nie zagroził (dwa niecelne strzały z dystansu) natomiast my mieliśmy swoje szanse na zdobycie bramki: kontratak Mateusza Jańca (Gugulski wyczuł intencję) oraz dwie pozycję ze stałych fragmentów gry Kardasa i Karska, którzy minimalnie chybili. Druga połowa to również optyczna przewaga zespołu gości, choć trzeba przyznać iż mniej widoczna niż w pierwszych 45 minutach. Zadaniem było zmuszenie przeciwnika do błędu i poszukanie odbioru piłki w strefie obrony zespołu z Nowin. Po błędzie przy wznowieniu przez bramkarza piłkę przejął Kowalski oddał strzał, bramkarz sparował do boku a formalności dopełnił Mateusz Janiec. GKS najlepszą sytuację miał w 60 minucie gdy błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Tomek Szcześniak ale nie zdołał wykorzystać sytuacji, bo odkupił swoje winny dobrą interwencją nasz golkiper. W 80 minucie mogło być 2:0, ale Janiec minimalnie przestrzelił. Cieszy walka i zaangażowanie wszystkich zawodników oraz fakt, iż nasza młodzież coraz pewniej czuję się w drużynie. Ponoć jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale widać że zespół coraz bardziej się jednoczy. W następnym sparingu podejmiemy na własnym boisku drużynę ŁKS Łagów. Mecz rozegrany zostanie 1 lipca (środa) o godz. 18.00.