Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie w katedrze w Kielcach został wyświęcony na kapłana

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Kamil Bielaszewski/Dorota Kułaga
Udostępnij:
Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie w sobotę w Bazylice Katedralnej w Kielcach został wyświęcony na kapłana. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli jego bliscy. Mszy świętej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie w katedrze w Kielcach został wyświęcony na kapłana
Mszy świętej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, razem z nim koncelebrowali ją biskupi Marian Florczyk, Andrzej Kaleta oraz kapłani, również z tych parafii, z których pochodzą trzej diakoni, którzy przyjęli święcenia.

Do grona kapłanów diecezji kieleckiej w sobotę dołączyli Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach, Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie i Michał Stępień z parafii świętej Marii Magdaleny w Dobrowodzie w powiecie buskim.

Po przyjęciu święceń nowi kapłani koncelebrowali swoją pierwszą Eucharystię.

-Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Bogata symbolika całego obrzędu daje doskonałe świadectwo tego, że oddajemy się w sposób całkowity Chrystusowi na Jego służbę. Pragniemy, żeby nasza służba była na wzór Jezusa Chrystusa, najwyższego kapłana. Jestem bardzo wdzięczny za całą postawę mojej rodzinie, a szczególnie rodzicom. W momencie gdy podejmowałem decyzję o wstąpieniu do seminarium byli ze mną, zawsze mnie wspierali, dlatego jestem im bardzo wdzięczny - powiedział już po zakończeniu mszy świętej ksiądz Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.

- Cokolwiek świat myśli o kapłaństwie i kapłanach, musi wiedzieć, że nie jest ono dla nikogo nagrodą, ale jest darem i tajemnicą Bożego wyboru. A On nie lęka się ludzkich słabości, dlatego jest niebywale zobowiązujący. W każdych okolicznościach życia kapłan ma być wiernym świadkiem prawdy o Bogu, który objawia się nam w Jezusie Chrystusie w mocy Ducha Świętego – mówił w homilii biskup Jan Piotrowski.

Po mszy przed Bazyliką Katedralną były życzenia dla nowych kapłanów od rodziny, przyjaciół, znajomych, koleżanek i kolegów ze szkół, do których razem chodzili.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie