Aleksander Domagała z Końskich, zajął dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Biegu Ulicznym

Aleksander Domagała z Końskich zajął 9 miejsce w biegu ulicznym.
Aleksander Domagała z Końskich zajął 9 miejsce w biegu ulicznym. archiwum
16-letni Aleksander Domagała, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, zajął 9 miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Biegu Ulicznym w kategorii wiekowej M16-19.

XII Bieg Ursynowa był areną walki o medale Otwartych Mistrzostw Polski w Biegu Ulicznym na dystansie 5 km. Do rywalizacji na dwupasmowej Alei KEN w Warszawie, przy 30-stopniowym upale, stanęło ponad 2.000 zawodników. Wśród nich była czołówka najlepszych biegaczy polskich.
W zawodach brali również udział zawodnicy z zagranicy. Na starcie znalazł się także 16-letni Aleksander Domagała, uczeń I LO w Końskich, który rywalizował w kategorii wiekowej M16-19. Ostatecznie nasz biegacz zajął w swojej kategorii 9 miejsce z czasem 18.55.
Po złote medale sięgnęli Yared Shegumo, aktualny mistrz Polski w maratonie (czas 14.27), a w kategorii Open kobiet – Renata Pliś (czas 16.33). Zawody uświetnił nasz dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski, obecny wiceprezes PZLA, oglądając przebieg zawodów i wręczając medale najlepszym biegaczom.