Alicja Siebyła wywalczyła tytuł mistrzyni Polski

dor
Zawodniczka Dragona Alicja Siebyła zdobyła złoto.
Zawodniczka Dragona Alicja Siebyła zdobyła złoto. Archiwum klubu
Kolejny sukces odniosła Alicja Siebyła, utalentowana zawodniczka Dragona Starachowice, która z powodzeniem trenuje kick boxing.

Podopieczna trenera Marka Jasińskiego zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski kadetów, które odbyły się w Mysiadle w województwie mazowieckim.

Na tych zawodach fighterzy rywalizowali w formule kick light. Do walki o medale przystąpili zarówno kadeci starsi, jak i młodsi. Alicja Siebyła walczyła w kategorii do 42 kilogramów kadetek starszych. Pokonała Nikolę Zaborowską z Kartuz i po raz kolejny na mistrzowskiej imprezie zdobyła złoto. Na tej imprezie startowali też inni zawodnicy Dragona, ale zajęli miejsca poza podium. Piotr Cieśla został sklasyfikowany na piątej pozycji w kategorii powyżej 69 kilogramów w kadetach starszych.

Kamil Gunia też walczył w grupie kadetów starszych i odpadł w ćwierćfinale. Rywalizował w wadze do 52 kilogramów. Jego brat Mateusz uplasował się na miejscach 5-8. Medalu nie zdobyła także Wiktoria Kania w kategorii do 65 kilogramów.

Dodajmy, że Alicja Siebyła to siostra Roberta Siebyły, utytułowanego zawodnika Dragona, medalisty mistrzostw Polski.

Utytułowane rodzeństwo mieszka w Kuczowie w gminie Brody. Alicja jest wszechstronnie uzdolniona. Poza trenowaniem kick boxingu znajduje również czas na próby zespołu tanecznego Plejada.