Andrzej Bętkowski nowym marszałkiem województwa...

  Andrzej Bętkowski nowym marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Kim jest?

  sw

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Andrzej Bętkowski nowym marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Kim jest?
  Andrzej Bętkowski z Prawa i Sprawiedliwości został w czwartek 22 listopada wybrany na marszałka województwa świętokrzyskiego. Na pierwszej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego głosowało za nim 17 radnych, 13 było za Adamem Jarubasem z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był marszałkiem przez ostatnie 12 lat.
  Andrzej Bętkowski nowym marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Kim jest?
  Stało się dokładnie tak, jak pierwsi poinformowaliśmy we wtorek 13 listopada - że marszałkiem będzie Andrzej Bętkowski. Po latach rządów Ludowców władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość.

  Andrzej Bętkowski ma 67 lat, mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie jest wicewojewodą świętokrzyskim. Ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gdzie zdobył tytuł magistra wychowania fizycznego. Potem ukończył podyplomowe studia w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - kierunek prawno-samorządowy oraz w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - organizacja i zarządzanie sportem. Jest kapitanem rezerwy po Szkole Oficerów Rezerwy we Wrocławiu.

  Od 1975 do 1990 był nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem lekkoatletyki. W 1990 rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

  Od 1998 do 1999 (z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność) i od 2006 do 2007 (z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, do którego wstąpił w 2003) zasiadał w sejmiku świętokrzyskim. Od 1999 do 2002 zajmował stanowisko starosty powiatu skarżyskiego. W latach 2002–2006 był radnym tego powiatu, jako przewodniczący klubu radnych „Porozumienie Prawicy”.

  W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat poselski. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 nie został wybrany na kolejną kadencję. 21 grudnia tego samego roku mianowany wicewojewodą świętokrzyskim. Tą funkcje pełni do dziś.

  Andrzej Bętkowski jest wdowcem. Jego żona Irena zmarła w 2014 roku. Andrzej Bętkowski ma dwóch synów Artura i Bartosza oraz córkę Annę Marię. ma tez dwóch wnuków-drugi Adam urodził się dokładnie w dniu wyborów samorządowych - 21 października 2018 roku.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.