Andrzej Nowak, założyciel grup TSA i Złe Psy, przekazał na...

  Andrzej Nowak, założyciel grup TSA i Złe Psy, przekazał na licytacje dwie gitary. Rekord: biała gitara wylicytowana za 66 tys. złotych!

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Dereszyński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Andrzej Nowak, założyciel grup TSA i Złe Psy, przekazał na licytacje dwie gitary. Padł rekord: biała gitara należąca do Andrzeja Nowaka została wylicytowana za 66 tys. złotych! Kupiła ją pani Karolina z Warszawy. Artysta wraz z eskortą osobiście przekazał instrument nabywczyni.
  Andrzej Nowak, lider legendarnego zespołu TSA, oraz grupy Złe Psy, postanowił przekazać na licytacje dwie gitary oraz rysunek. Jedna z gitar została wylicytowana w radiowej "Jedynce" za 66 tys. złotych.

  - Jestem przeszczęśliwy, że ta biała gitara została sprzedana za rekordową kwotę 66 tysięcy złotych. Cieszę się w imieniu swoim i chłopaków z grupy Złe Psy. Nie ma nic piękniejszego od pomocy dzieciom. Ja się popłakałem oczywiście - mówi Andrzej Nowak w rozmowie z Tomaszem Dereszyńskim.  Pieniądze trafią do potrzebujących dzieci.
  Drugi instrument podarowany na licytację został sprzedany na aukcji w radiowej "Trójce" za 18 tysięcy złotych, a rysunek "poszedł" za 1600 zł. - Dzięki ludziom dobrej woli, płacącym za te nasze rzeczy przekazane na licytacje, dzieci dostaną pomoc - dodaje Andrzej Nowak.

  Legendarny muzyk, kompozytor, gitarzysta, Andrzej Nowak dodaje, że kocha wszystkie swoje gitary ale nie żałuje decyzji o przekazaniu na licytacje dwóch instrumentów z kolekcji, bo pieniądze trafią na szczytny cel. - Gitary poszły w dobre ręce. Dziękuję bardzo darczyńcom. Pobiliśmy rekord świata - podsumowuje lider legendarnych zespołów TSA i Złe Psy.

  Podczas XVII Charytatywnej Akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia "CHOINKI JEDYNKI” wylicytowano gitarę Andrzeja Nowaka /lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy/ za 66 tys. zł. To sensacyjny wynik w historii tej akcji i na tle wielu innych. Nabywczynią gitary jest pani Karolina z Warszawy, której Andrzej Nowak osobiście, w towarzystwie dziennikarzy radiowej „Jedynki”, wręczył swoją gitarę.

  Tegoroczny dochód z aukcji przeznaczony jest na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacji „Pomóż mi żyć”.

  To było niezwykle wzruszające spotkanie w mieszkaniu pani Karoliny i bezpośrednia, długa rozmowa, rejestrowana przez „Jedynkę”. Szczęśliwa posiadaczka instrumentu od 4 lat uczestniczy w tej akcji razem z mężem licytując z pełnym przekonaniem, że pomagają rzeczywiście ludziom potrzebującym. Dla Andrzeja Nowaka było to ogromne przeżycie i satysfakcja, że mógł w ten sposób przyczynić się do kolejnego sukcesu tego wydarzenia. Biała gitara znalazła swój dom.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo