Andrzej Piaseczny gościem specjalnym V Konkursu Literackiego...

  Andrzej Piaseczny gościem specjalnym V Konkursu Literackiego imienia Ireny Zielińskiej w Suchedniowie. Zobacz zdjęcia i film!

  Zdjęcie autora materiału

  Mateusz Bolechowski

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Andrzej Piaseczny gościem specjalnym V Konkursu Literackiego imienia Ireny Zielińskiej w Suchedniowie. Zobacz zdjęcia i film!
  1/94

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  W poniedziałek w Szkole Podstawowej numer 3 imienia Stefana Żeromskiego w Suchedniowie odbyła się V edycja Konkursu Literackiego imienia Ireny Zielińskiej. Była wieloletnią i cenioną polonistką w Szkole Podstawowej numer 3.


  Po jej śmierci syn, Sławomir Zieliński ufundował szkole nowoczesną salę polonistyczną imienia Ireny Zielińskiej. Oprócz wyposażonej w multimedialny sprzęt klasy jest tam bogata biblioteka i filmoteka, zawierające prawdziwe unikaty. W suchedniowskiej szkole gościli między innymi Mateusz Damięcki i Daniel Olbrychski.

  Sławomir Zieliński od lat związany z Telewizją Polską, wieloletni szef informacji, szef Wiadomości, dyrektor Programu 1 Telewizji Polskiej - przez lata jedna z najważniejszych osób w publicznej telewizji, pomysłodawca wielu programów.


  Szkoła od pięciu lat organizuje konkurs literacki dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Nagrody co roku funduje rodzina Zielińskich. I w tym roku przyjechali Sławomir Zieliński i jego ojciec Ryszard, były dyrektor Szkoły Podstawowej numer 3. W tym roku rywalizowało 22 uczniów ze szkół z terenu powiatu skarżyskiego. Do wyboru mieli pięć tematów, wybranych przez jurorów, wśród których byli między innymi poetka Anna Zielińska - Brudek, pisarz i poeta Emil Tokarczyk, Małgorzata Wiśniewska, dyrektor suchedniowskiej biblioteki publicznej, oraz... popularny piosenkarz Andrzej Piaseczny!

  To właśnie on był specjalnym gościem wydarzenia.

  - Przede wszystkim uśmiechnijcie się - mówił do zestresowanych uczestników konkursu. Znalazł też czas na spotkanie z uczniami szkoły - najpierw młodszymi, potem starszymi. Ci przepytali go gruntownie (okazało się, że popularny muzyk nie był w szkole prymusem, a ze względu na liczbę błędów ortograficznych, jakie robił, z wypracowań zawsze dostawał "lufę"). Przyznał też, że czuje stres przed każdym występem. Dzieci zaśpiewały dla "Piaska" jego piosenki, podarowały mu również piękny, świętokrzyski pejzaż autorstwa Jarosława Jędrzejskiego z Suchedniowa. Artysta cierpliwie pozował do fotografii i w ogóle dzięki swojej otwartości i poczuciu humoru zrobił świetne wrażenie.

  Jury miało niełatwe zadanie w wybraniu zwycięzców. Ostatecznie pierwszą nagrodę otrzymała Julia Żurawka ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Suchedniowie. Drugie - Jakub Dulny z Gozdu, a trzecie Izabela Kałuzińska z Łącznej. Czwarte miejsce zdobyła Justyna Kumalska ze Wzdołu rządowego, a piąte Martyna Stando ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Suchedniowie.

  Specjalną nagrodę od Anny Zielińskiej - Brudek dostał Aleksander Milcarz z Gozdu.

  Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, wszyscy uczestnicy - dyplomy i upominki.

  - W konkursie brałam udział już rok temu, zajęłam wtedy drugie miejsce. Dziś pisałam na temat związany z cytatem z wiersza pana Emila Tokarczyka, podobnie, jak rok temu. Dobrze mi się pisało, ale nie spodziewałam się, że wygram! - cieszyła się Julia Żurawka.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz finalistki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz finalistki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz finalistów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz finalistów!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda