Anna Dudzic ze Stąporkowa w czołówce VI Ogólnopolskiej...

  Anna Dudzic ze Stąporkowa w czołówce VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Znalazła się w złotej dziesiątce

  Marzena KĄDZIELA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pamiątkowe zdjęcie na gali finałowej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

  Pamiątkowe zdjęcie na gali finałowej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu ©archiwum prywatne

  Poznań był szczęśliwy dla Ani Dudzic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie. Na gali w Wyższej Szkole Logistyki uczennica odebrała cenne nagrody za udział Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Pokonała tysiące uczniów zdobywając dziewiąte miejsce.
  Pamiątkowe zdjęcie na gali finałowej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

  Pamiątkowe zdjęcie na gali finałowej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu ©archiwum prywatne

  Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

  Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


  jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.  W szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wystartowało niemal 7000 uczniów z całej Polski.
  Do ścisłego finału zakwalifikowało się 51 młodych logistyków. Po trzech finałowych zadaniach problemowych, dotyczących funkcji transportu w logistyce, Anna Dudzic zajęła wysokie dziewiąte miejsce. - Wcielając się w rolę właścicieli firm przewozowych podejmowaliśmy istotne decyzje, kalkulowaliśmy koszty inwestycji - zdradza stąporkowianka. - Poziom trzeciego etapu był bardzo wysoki, a świadczyć może o tym fakt, że pytania do niego były układane przez profesorów z różnych uczelni w kraju.

  Ania jest uczennicą czwartej klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. - Mój starszy brat od zawsze wykazywał duże zainteresowanie moją edukacją i to on mnie zachęcał do kształcenia się w tym kierunku - tłumaczy naukę w tej szkole 19-latka.


  DRUGI START, WIEKSZE DOŚWIADCZENIE


  W olimpiadzie logistycznej Ania startowała także rok temu. Doszła wówczas do etapu okręgowego. - Dzięki temu wiedziałam, w jaki sposób mam się przygotować za rok, aby dojść do finału - zdradza uczennica. - W przygotowaniach do olimpiady miało też duże znaczenie to, że przez cztery lata regularnie uczyłam się przedmiotów logistycznych. Dało mi to pewien zakres wiedzy, który pomógł mi w pierwszym etapie konkursu. Następne etapy wymagały poszerzenia wiedzy ponad program szkoły średniej.

  - Dzięki współpracy mojej szkoły z Politechniką Świętokrzyską i pomocy nauczycieli: Moniki Grabusińskiej, dr Dariusza Gontarskiego, Michała Młodawskiego miałam dostęp do podręczników studenckich - kontynuuje. - W przypadku gdy miałam problem ze zrozumieniem pewnych zagadnień, zawsze mogłam się zwrócić o pomoc do nauczycieli. Przygotowania wymagały także poszerzenia znajomości języka angielskiego o zakres specjalistyczny. Pomagała mi w tym pani Barbara Orczyk.

  ROZRYWKI POSZŁY W KĄT

  Jak dodaje laureatka, od października do finału w kwietniu, koncentrowała się tylko na nauce. Wszelkie rozrywki poszły w kąt. - Ale było warto - przyznaje czwartoklasistka. - Jestem zwolniona z części pisemnej egzaminu zawodowego, mam oceny celujące z przedmiotów zawodowych, jako laureatka otrzymałam kilka cennych nagród rzeczowych. Ważna jest dla mnie wiedza, którą zdobyłam oraz poszerzenie zakresu znajomości języka angielskiego. Pisanie tych testów wiązało się z dużym stresem. Nauczyłam się sobie z nim radzić i myślę, iż dzięki temu opanuję swoje emocje związane z egzaminami maturalnymi, które mnie czekają.
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone