Antoni Szpak, Tomasz Błasiak, Wiesław Kubicki - oto najlepsi radni Łoniowa

Małgorzata Płaza
Trwa ocena pracy radnych po trzecim roku kadencji samorządów 2014-2018, w ramach naszej akcji „Mała Ojczyzna - Duża Sprawa”. Prezentujemy najlepszych, zdaniem Państwa, radnych Łoniowa.

1. Antoni Szpak

Antoni Szpak, zwycięzca głosowania jest przewodniczącym Rady Gminy w Łoniowie. Pracami tego gremium kierował również w poprzedniej kadencji. Wybrany został w okręgu Łoniów-Kolonia z komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Radny za największy sukces swój i całego łoniowskiego samorządu uważa realizowane w gminie inwestycje, między innymi budowę wodociągów i kanalizacji oraz pozyskanie funduszy na termomodernizację.

- Te inwestycje będą służyć naszej społeczności - powiedział radny.

Antoni Szpak jest na emeryturze. Wcześniej był leśniczym w Zawidzy. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody. Interesuje się zagadnieniami związanymi z ekologią i rekultywacją terenów poprzemysłowych. Żona Maria; mają dwoje dzieci - córkę Magdę i syna Marcina oraz wnuki.

2. Tomasz Błasiak

Tomasz Błasiak, który zajął drugie miejsce debiutuje w Radzie Gminy. Jest radnym ze Świniar Starych, wybranym z własnego komitetu. Jest członkiem Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Rolnictwa.

Pracuje jako technik mechanik. Pełni funkcję naczelnika jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej miejscowości.

Tomasz Błasiak jest żonaty, ma dwoje dzieci.

3. Wiesław Kubicki

Wiesław Kubicki, zdobywca trzeciej pozycji, zasiada w Radzie Gminy po raz trzeci. Wybrany został z komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu Sulisławice - Skwirzowa. Jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. W przeszłości pełnił funkcję przewodniczącego rady.

- Staram się być blisko ludzi, rozmawiać z nimi, wsłuchiwać się w ich potrzeby i pomagać im rozwiązywać problemy. Dotyczy to spraw nie tylko urzędowych, ale także ogólnoludzkich - mówi radny.

Wiesław Kubicki działa społecznie nie tylko w radzie. Jest szefem Komisji Rewizyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulisławicach. Ponadto jest członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Łoniowie, wiceprezesem Ogrodniczej Spółdzielni Handlowo-Usługowej „Koprzywianka” w Koprzywnicy oraz prezesem Kółka Rolniczego w Sulisławicach.

Prowadzi gospodarstwo ogrodnicze. Żona Wiesława Kubickiego ma imię Anna. Mają dwoje dorosłych dzieci - córkę Paulinę i syna Przemysława.

PRZEJDŹ DO: WYNIKÓW OCENY RADNYCH ŁONIOWA

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie