Autobus Energetyczny zawitał do Chęcin

  Autobus Energetyczny zawitał do Chęcin

  (mko)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Autobus Energetyczny zawitał do Chęcin
  Na zaproszenie Gminy Chęciny pojawił się w mieście autobus energetyczny, czyli mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu.
  Autobus Energetyczny zawitał do Chęcin

  Wszystkiego na temat zmian klimatu i efektywności energetycznej mogli dowiedzieć się bezpośrednio od ekspertów uczniowie szkół z całego terenu gminy. A zainteresowanie było ogromne - w projekcie udział wzięło blisko 300 uczniów, którzy zgodnie podkreślali, że warto w taki właśnie bezpośredni sposób pozyskiwać tak ważną wiedzę.

  Mobilne centrum edukacyjno-informacyjne to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zmian klimatu oraz działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać.
  Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin, w tym również dzieci i młodzieży oraz podnoszenie ich świadomości ekologicznej. Autobus bez wątpienia był prawdziwą gratką dla wszystkich tych, którzy dbają o domowy budżet. Eksperci podpowiadali, w jaki sposób sporo zaoszczędzić, a przy tym zadbać o środowisko.

  Autobus energetyczny został wyposażony w makiety prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Zorganizowana została akcja, dzięki której uczniowie szkół z terenu Gminy i Miasta Chęciny mogli naocznie i przez własne doświadczenie, a nie tylko wiedzę książkową, poznać model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii, oszczędzania wody czy energooszczędnego oświetlenia. Konsultanci zaprezentowali również ciekawe schematy prezentujące najnowsze rozwiązania dla energetyki wiatrowej. Uczestnicy prezentacji mieli także niepowtarzalną okazję wypróbowania schematu działania kolektora słonecznego, czy też ogniwa fotowoltaicznego.

  Poruszająca się autobusem grupa ekspertów udzieliła uczniom cennych porad dotyczących oszczędzania wody i energii. Jak zgodnie podkreślano, to była doskonała lekcja podnoszenia świadomości ekologicznej, dotycząca także przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole i lokalnym środowisku.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone