Awantura na sesji w Skarżysku. Poszło o zwolnienie radnego z pracy

Mateusz BolechowskiZaktualizowano 
Ostra dyskusja wywiązała się między przewodniczącym rady Leszkiem Golikiem (z prawej) a Marcinem Piętakiem (z lewej, stoi).
Ostra dyskusja wywiązała się między przewodniczącym rady Leszkiem Golikiem (z prawej) a Marcinem Piętakiem (z lewej, stoi). Mateusz Bolechowski
Na czwartkowej sesji rady miejskiej w Skarżysku - Kamiennej punktem zapalnym obrad było podjęcie uchwały o zgodzie na zwolnienie z pracy radnego Artura Mazurkiewicza. Samorządowiec jest od 16 lat zatrudniony w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji.

W kuluarach mówiło się, że pozbawienie go pracy w miejskiej jednostce to konsekwencja politycznej wolty, jaką samorządowiec wykonał. Do rady startował z komitetu własnego. Po wyborach przystąpił do klubu Platforma Obywatelska - Razem. Ten po pewnym czasie się rozpadł, z popierającej prezydenta Konrada Kroniga koalicji odeszła część radnych, tworząc własny klub, o nazwie Inicjatywa Obywatelska. Należał do niego Mazurkiewicz. Ostatnio przeniósł się do Prawa i Sprawiedliwości, któremu z Konradem Kronigiem zdecydowanie nie jest po drodze.

Szukali haka?

Na sesji radnego Mazurkiewicza nie było. W oświadczeniu, które w jego imieniu odczytał radny PiS Mariusz Bodo wyjaśniał, że z powodów zdrowotnych. - W Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji pracuję od 2000 roku, od 2008 roku na stanowisku managera sportu. Nigdy nie otrzymałem nagany, pracowałem z zaangażowaniem. Od pewnego czasu w związku z moją działalnością polityczną i byciem w opozycji wobec prezydenta, zaczęła się nagonka na mnie. Wiosną w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji odbyła się kontrola przeprowadzona wyłącznie pod kątem mojej osoby. Niestety dla prezydenta nie znaleziono żadnych uchybień, więc kolejnym krokiem była zmiana organizacyjna, która również dotyczy tylko mnie. Nie może być mowy o tym, że powodem zwolnienia są oszczędności, bo jak na komisjach tłumaczył wiceprezydent Krzysztof Myszka, pieniądze zaoszczędzone na zwolnieniu mnie mają być wykorzystane na zwiększenie płac osób, które przejmą moje obowiązki - napisał radny.

Straci też mandat?
W obronie partyjnego kolegi stanęli radni Prawa i Sprawiedliwości. - Po dyskusji na komisji w rozmowie ze mną radny Janusz Ordyński stwierdził - Marcin a co ty byś zrobił, jakby cię kolega zdradził i wyszedł z koalicji. Może pan Janusz wytłumaczy się ze swoich słów? - pytał Marcin Piętak. - Ja prowadzę sesję i ja udzielam głosu. Może pan zadawać pytanie osobie referującej projekt uchwały, a nie komu pan chce. Proszę mnie nie wyręczać, dobrze? - odpowiedział przewodniczący rady Leszek Golik z Platformy. - Co będzie z moim pytaniem? - Uważam, że nie powinien pan otrzymać odpowiedzi. Wymianę zdań przerwał prezydent. - Ja bym się nie doszukiwał politycznego dna, uzasadnienie dyrektora MCSiR jest ekonomiczne. Niedawno radni opozycyjni zwrócili się do przewodniczącego rady z sugestią wygaszenia mandatów dwóch radnych koalicyjnych, ponieważ posiadają substytucje zastępowania dyrektora podległej gminie placówki, w której pracują. Wniosek podpisał także radny Mazurkiewicz. Wzięliśmy przykład z opozycji, sprawdziliśmy także jej radnych. Okazało się, że właśnie pan Mazurkiewicz ma takie substytucje, co z mocy prawa powinno oznaczać wygaszenie mandatu radnego. Będziemy tę kwestię poruszać na następnej sesji. Reperkusje będą duże, prawdopodobnie na osiedlu Pogorzałe trzeba będzie znów zorganizować wybory - zapowiedział Kronig.

Przerwać dyskusję

Radny Bogusław Ciok zawnioskował o zakończenie dyskusji. Po protestach radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy domagali się możliwości zadawania pytań, wniosek wycofał. - Ja mam pytanie - odezwał się znów Marcin Piętak. - Moment proszę pana, nie udzieliłem panu głosu - zwrócił uwagę przewodniczący. - Co się pan tak denerwuje? - Ja się nie denerwuję, tylko próbuję pana przekrzyczeć - odparował Golik. Adam Ciok, radny koalicyjny zgłosił formalny wniosek o zamknięcie dyskusji, który przewodniczący postanowił od razu przegłosować. Większość była za. - Przystępujemy do głosowania - zapowiedział. - Przepraszam bardzo, to jest złamanie procedowania uchwały. Dyskusja nie wyczerpała tematu. Są ważne pytania - oponował Piętak. - Teraz nie ma pytań, jest głosowanie. Proszę odłożyć mikrofon i usiąść. Nie udzielam głosu. - Pan mi będzie mówił, czy mam odłożyć mikrofon. Koniec końców radni zaczęli się przekrzykiwać. - To jest demokracja według Platformy Obywatelskiej! - rzucił się Konrad Wikarjusz. - Nikt panu głosu nie udzielał , powiedział po raz kolejny Leszek Golik! - Proszę państwa, ten samorząd kpinę przypomina! - oburzał się Marcin Piętak. Prezydent się uniósł - Proszę zobaczyć, jak proceduje sejm pisowski. Jest statut, przewodniczący udziela głosu a nie pan, proszę usiąść. Jest pan radnym pierwszy rok, proszę się wziąć za naukę i odrobić lekcję. - A pan niech się nauczy kultury osobistej, bo mieszkańcy zwracają już na to uwagę - odciął się radny.

Przegłosowali, teraz zaskarżą?

W końcu głosowanie się odbyło. Nie bez kłopotów - trzeba było je powtarzać. Ostatecznie 11 radnych było za tym, by dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji mógł zwolnić radnego Mazurkiewicza z pracy, sześciu przeciw, wstrzymało się dwóch. Nie wykluczone, że sprawa będzie miała ciąg dalszy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radni opozycyjni zamierzają zaskarżyć uchwałę do wojewody ze względów proceduralnych.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
b
belka

Do tematu skoczków i wolt ideologicznych. Z kryniem też bywało różnie. Najpierw liberalne, blisko związane z lokalną platformą obywatelską tu mieszkam. Później tu mieszkam romansowało w radzie miasta z prawem i sprawiedliwością i Romanem Wojcieszkiem. W trakcie tego romansu kryniu znalazł pracę w kontrolowanym przez PIS zarządzie zasobów komunalnych. Później tu mieszkam wykonało obrót o 180 stopni i romansowało z ludowym PSL. To było spowodowane oczywiście głęboką przemianą wewnętrzną jego członków, a to że wkrótce potem kryniu znajduje pracę w instytucji podległej marszałkowi z PSL to tylko czysty przypadek. Teraz PSL szans na utrzymanie władzy w sejmiku perspektyw nie ma, więc podjęto w próby migdalenia się z Nowoczesną. Mówią, że “źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz”.  Prawda?

 

M
Mikołaj Prawielny

Mazurkiewicz, wczoraj w PO a dzisiaj w PIS...nic dodać nic ująć.

Kolega zawsze tam gdzie koryto!

Wstyd!

K
Kunaguero

Piętak ma szanse z Kronigiem jak żyd w okupacji. NIE ta liga. NIE ta waga. Nie ten poziom intelektualny.

G
Gość

Czyli nie ma już Mazurkiewicza w MCSirze ?

O
OBSERWATOR

Ja wiem jedno.Pan Piętak ma łeb na karku,a pan Pan Prezydent Konrad czepia się go bo się boi.

A wiecie dlaczego?to powiem wam..poprostu Prezydent widzi w nim rywala w przyszłych wyborach

na prezydenta miasta.Ja i moja rodzina głosowaliśmy na niego,ale to były pierwsze i ostatnie głosy.A panie Marcinie jak pan wystartuje życze panu sukcesu,żeby pewnym ludziom ludziom

mógł powiedzieć cytuje-I CO ZATKAŁO KAKAO?

M
Marek

Podobne awantury mają miejsce na zebraniach gminnych struktur PIS pod przewodnictwem  Radnego Marcina Piętaka /eks dyr biura  posła A.Bętkowskiego /.

 

Ostatnie zebranie PIS,na terenie parafii ostrobramskiej przy ul. Wileńskiej  było bliźniaczo podobne do tej awantury na ostatniej  sesji RM Skarżysko-Kam.

B
Bananarama

Hahah Pazur w PiS najpier w gdzieś tam,potem PO stary został ci jeszcze Kukiz z tego co pamietam za młodu to raczej z domu bliżej to ci było do lewych niż do czarnych i Jarosława,jak tak dalej pójdzie to może i na miesięcznicy cię zobaczymy

s
s-k
W dniu 24.11.2016 o 18:33, mieszkaniec napisał:

Żenada! Co niektórzy nie potrafią odejść z klasą. PIS jak przejmował władzę zwolnił z pracy Przewodniczącego Rady Miasta. Czy Pan Golik się żalił? Czy kręcił awantury? Nie bo ma klasę, niektórzy powinni się jej od niego nauczyć...

Pan Golik też się żalił jak go wywalili ze stanowiska w agencji rolnej na stronach echa i nie tylko, ze go zwolnili...miał iść do sądu pracy, a teraz głosuje za wywaleniem konkurentów ze stanowisk...czyli punkt widzenia zmienia się jak się dorwie do władzy.

s
s-k

Pan Golik też się żalił jak go wywalili ze stanowiska w agencji rolnej na stronach echa i nie tylko, ze go zwolnili...miał iść do sądu pracy, a teraz głosuje za wywaleniem konkurentów ze stanowisk...czyli punkt widzenia zmienia się jak się dorwie do władzy...

H
Hoi

Kryniu dałbyś sobie spokój z wypisywaniem bzdur na Artka. A jak już piszesz to przynajmniej zmieniaj treści żeby nie można było powiązać Twoich wpisów.

R
RONIN
W dniu 24.11.2016 o 18:52, Jarek napisał:

Ale jaja! Niezłych mamy radnych! Najpierw startują ze swojego komitetu, potem idą do PO, z PO do jakiegoś innego klubu, a potem z tego klubu do PiS bo... PiS wygrał wybory. Typowe skakanie z kwiatka na kwiatek, nikt tego nie lubi...

Po mojemu, to jest prostytucja polityczna. 

m
mieszkaniec

Bardzo dobrze. Popieram decyzję radnych. Dla siebie zostawię, co myślę o tym panu. Całe szczęście jako mieszkaniec nie na niego oddałem głos.

J
Jarek

Ale jaja! Niezłych mamy radnych! Najpierw startują ze swojego komitetu, potem idą do PO, z PO do jakiegoś innego klubu, a potem z tego klubu do PiS bo... PiS wygrał wybory. Typowe skakanie z kwiatka na kwiatek, nikt tego nie lubi...

 

G
Gość

Tak wygląda "demokracja" według POlszewickiej hołoty. Kto nie z PO tego zniszczyć. Panie  Ministrze Ziobro najwyższy czas uruchomić program CELA+ i osuszyć to szambo. Te świnie platformerskie i ludowe już za długo wylegują się w samorządowym szambie i żrą za nasze pieniądze. Niech Pan bierze tęgi kij i bije tę hołotę po ryjach!!!

m
mieszkaniec

Żenada! Co niektórzy nie potrafią odejść z klasą. PIS jak przejmował władzę zwolnił z pracy Przewodniczącego Rady Miasta. Czy Pan Golik się żalił? Czy kręcił awantury? Nie bo ma klasę, niektórzy powinni się jej od niego nauczyć...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3