Bajka "Kopciuszek" w Połańcu. Zagrali wyjątkowi aktorzy -...

  Bajka "Kopciuszek" w Połańcu. Zagrali wyjątkowi aktorzy - pracownicy przedszkola i rodzice [ZDJĘCIA]

  dor

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pracownicy Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz rodzicie przedszkolaków wystąpili na scenie Centrum Kultury i Sztuki prezentując bajkę „Kopciuszek
  1/25
  przejdź do galerii

  Pracownicy Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz rodzicie przedszkolaków wystąpili na scenie Centrum Kultury i Sztuki prezentując bajkę „Kopciuszek”. ©Fot. Archiwum organizatora

  Pracownicy Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz rodzicie przedszkolaków wystąpili na scenie Centrum Kultury i Sztuki prezentując bajkę „Kopciuszek”.
  To mikołajkowy prezent, który już na stałe wpisał się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Aktorzy zagrali dla publiczności dziecięcej z połanieckich przedszkoli, dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, dla przedszkolaków z Ruszczy, Zrębina, Łubnic, Wilkowej, a także dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Natomiast o godzinie 17 tego dnia aktorzy wystąpili dla wszystkich mieszkańców Połańca.

  W rolę tytułowego Kopciuszka wcieliła się Marlena Kwapisz, w roli macochy wystąpiła Monika Mikoda, siostry Kasieńka i Haneczka to Karolina Guzik i Anita Wróbel, a Królewicz – Ewelina Sałata. W pozostałych rolach Beata Mika - Narrator ;Patrycja Ścisłowska - Narrator; Dominika Brozińska - Sklepikarka/królewna; Anna Koperska - mieszczanka/królewna; Ewa Strzelczyk -mieszczanka/królewna; Agnieszka Bujakiewicz- lodziarz; Agata Piekielniak-królewna; Halina Bieniek-król; Ewelina Wojnarowska-Herold; Dorota Rzepka-Wróżka sąsiadka / królewna Karolina Dach –ochmistrz. Nie lada sztuka zrobić z amatorów aktorów, a dokonała tego Pani reżyser Urszula Żurawska- nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Połańcu.
  Wspaniałe przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni, która wypełniła salę podczas czterech odsłon spektaklu. Dodało to splendoru, blasku całemu wydarzeniu w teatrze. Ten niecodzienny prezent wywołał uśmiech i zachwyt na twarzach publiczności. Cała sala kinowa tańczyła i śpiewała wraz z aktorami.
  To wydarzenie kolejny raz pokazało jak przedszkole w Połańcu integruje rodziców, społeczność lokalną oraz placówki oświatowe nawet spoza terenu gminy.
  W ten dzień wychowankowie Domu Dziecka w Pacanowie mieli możliwość pobawić się z młodszymi koleżankami i kolegami w Przedszkolu Publicznym w Połańcu. Wiele radości sprawiły im prezenty mikołajkowe, a rodzice przedszkolaków przekazali zgromadzone podczas zbiórki środki czystości.

  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszcza  Uroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


  60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
  Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!  ZOBACZ TEŻ: VII RAJD PIESZY Z KSIEDZEM BISKUPEM FLORCZYKIEM  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo