Barbara Zbroińska nowym prorektorem UJK

  Barbara Zbroińska nowym prorektorem UJK

  pio

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Barbara Zbroińska nowym prorektorem UJK
  Uniwersytet Jana Kochanowskiego ma nowego prorektora. Została nim dr hab. Barbara Zbroińska. Dr hab. Barbara Zbroińska będzie prorektorem do spraw rozwoju i finansów. Była jedynym kandydatem na to stanowisko. Wyboru dokonała Uniwersytecka Komisja Wyborcza.
  Barbara Zbroińska nowym prorektorem UJK
  Dr hab. Barbara Zbroińska ukończyła studia z wyróżnieniem na Wydziale Handlu, Transportu i Usług Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Po ukończeniu studiów podjęła pracę na stanowisku asystenta w Politechnice Świętokrzyskiej. Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskała na Wydziale Handlu Wewnętrznego SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Od 1999 roku zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Instytucie Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK). 22 października 2012 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych.

  W 2005 roku wybrana została na stanowisko prodziekana do spraw ogólnych i finansowych Wydziału Zarządzania i Administracji UJK na kadencję 2005-2008. W latach 2008-2012 ponownie społeczność akademicka Wydziału powierzyła jej pełnienie tej funkcji przez drugą kadencję. Od 2000 roku jest członkiem Rady Wydziału Zarządzania i Administracji, a od 2008 r. członkiem Senatu UJK i od października 2012 r. przewodniczącą Senackiej Komisji Rozwoju, Budżetu i Finansów.

  Zainteresowania naukowe i dydaktyczne obejmują mikro i makroekonomią oraz finanse przedsiębiorstw i finanse publiczne. Za osiągnięcia w pracy zawodowej odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

  Barbara Zbroińska prywatnie jest matką dwójki dorosłych dzieci.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  ggg

  no qrwa ile się pytam ?

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo