Barcelona pokonana w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych!

East News/Polska Press
W finałowym meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych sezonu 2019/2020, Barca przegrała w niemieckiej Kolonii z THW Kiel.

Barca - THW Kiel 28:33 (16:19)
Barca: Perez de Vargas (10/31 = 32 %), Moeller (1/13 = 8 %) - Gomez 10 (5), Mem 4, Arino 4, Cindrić 3, Fabregas 3, Palmarssson 1, N'guessan 1, Entrerrios 1, Thiagus Petrus 1, Janc, Dolenec.
THW: Landin (14/41 = 34 %), Quenstedt (0/2 = 0 %) - Sagosen 7, Weinhold 5, Dahmke 5, Pekeler 4, Ekberg 8 (6), Wiencek 2, Reinkind 1, Zarabec 1, Duvnjak.

Byli zawodnicy Vive Kielce, Blaż Janc i Luka Cindrić, nie wygrali Ligi Mistrzów. Ich Barca została dość niespodziewanie pokonana przez niemiecki THW Kiel, dla którego jest to czwarty tytuł w tych rozgrywkach, ale pierwszy od 2012 roku. Janc mógł dokonać niecodziennego wyczynu - rozpoczął sezon w barwach klubu Kielc, a mógł wygrać Ligę Mistrzów w tych samych rozgrywkach w barwach mistrza Hiszpanii. Nie był to jednak udany mecz Słoweńca. Znacznie lepiej zaprezentował się Cindrić, który w końcówce meczu praktycznie sam gonił rywali, rzucając bramki, wypracowując rzuty karne i wysyłając kilończyków na ławkę kar. Ale to było za mało.

Faworytem finału już przed rozpoczęciem Final Four była drużyna z Katalonii. Mistrzowie Niemiec borykają się z kontuzjami, a ostatnio mieli również problemy z koronawirusem, a w dodatku w półfinale z Telekomem Veszprem, który grali później niż ekipa z Barcelony, musieli pobiegać jeszcze w dogrywce. Jak się okazało, te trudności nie miały żadnego znaczenia i ostatnią w historii Wielką Rękę (triumfator kolejnego finału Ligi Mistrzów otrzyma już inne, nowe trofeum) znów zdobyła drużyna, której akcje przed Final Four stały najniżej z całej czwórki. Podobnie działo się zresztą w kilku ostatnio rozgrywanych Final Four, gdy trofeum zdobywały Vardar Skopje (dwukrotnie, 2017, 2019), Vive Tauron Kielce (2016) czy Montpellier HB (2018). Kolejne F4 już za kilka miesięcy.

Wtorkowy, "zaległy" finał stał na wysokim poziomie. Zebry od pierwszych minut lepiej prezentowały się w obronie, w ich ataku znakomicie spisywał się norweski lewy rozgrywający, Sander Sagosen. W 19 minucie drużyn z Kilonii prowadziła 13:9. Duma Katalonii poderwała się do odrabiania strat i w 27 minucie doprowadziła do remisu 15:15. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do THW i do przerwy było 19:16.

Po zmianie stron spodziewano się szturmu Barcelony, ale nic takiego nie następowało. Świetnie w bramce niemieckiej ekipy spisywał się Duńczyk Niklas Landin, dzięki serii jego interwencji w 44 minucie THW prowadziło 25:20. Już do końca spotkania drużyna z Hiszpanii nie zbliżyła się na mniej niż trzy bramki różnicy.

Brązowy medal Ligi Mistrzów przypadł Paris Saint Germain Handball, który w meczu o trzecie miejsce wygrał z Telekomem Veszprem 31:26 (14:11).

ZOBACZ>>> Reprezentant Polski i przyszły zawodnik Łomża Vive Kielce zdobyli brąz Ligi Mistrzów

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: