Barcelona - Real 1:1, gole na YouTube. Bramki El Clasico! Powtórka meczu, skrót YT, highlights. Zobacz najciekawsze momenty

Damian Wiśniewski
Remisem 1:1 zakończył się pierwszy mecz półfinału hiszpańskiego Pucharu Króla między Barceloną, a Realem Madryt. Gola dla gości zdobył Lucas Vazquez, wyrównał po przerwie Malcom. Zobacz gole i skrót tego spotkania!

Jeśli w pierwszym starciu Barcelony z Realem w tym sezonie brak Leo Messiego nie był widoczny i Blaugrana rozgromiła rywala 5:1, to w drugim madrytczycy potrafili to wykorzystać. Początek spotkania należał zdecydowanie do nich.

Podopieczni trenera Solariego grali bardzo mądrze w tyłach. Potrafili utrzymywać piłkę w bezpiecznej odległości od własnego pola karnego i Barca niewiele mogła z tym zrobić. Ofensywne trio Malcom – Suarez – Coutinho długo nie potrafiło zasiać zagrożenia pod bramką, której strzegł Keylor Navas.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Real. Po akcji na lewej stronie i przerzuceniu piłki do prawej, Karim Benzema dokładnie zagrał tuż przed bramkę do Lucasa Vazqueza, a ten bez najmniejszych problemów otworzył wynik meczu.

Lucas Vazquez - gol

Po tej sytuacji Barcelona jakby się trochę otrząsnęła i zaczęła śmiej podchodzić pod bramkę gości.

Najbliżej doprowadzenia do wyrównania była jednak po stałym fragmencie gry. W 32. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową oddał Ivan Rakitić, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Oprócz tego nieźle na bramkę uderzał także Luis Suarez, ale w tym przypadku bardzo dobrze interweniował Keylor Navas.

Real starał się odpowiedzieć strzałem Viniciusa, ale został on zablokowany przez jednego z obrońców.

Barcelona po przerwie starała się znów atakować na bramkę Realu. Efekt tego przyszedł w 58. minucie. W polu karnym madrytczyków zrobiło się ogromne zamieszanie. Najpierw po błędzie Vazqueza strzelał Alba, ale z tym poradził sobie Navas. Następnie dobijał Luis Suarez, ale z kolei on trafił w słupek. Dopiero Malcom odnalazł drogę do siatki i mieliśmy remis.

Wyrównanie Malcoma

Gospodarze mocniej się starali rozstrzygnąć losy tego pojedynku na swoją korzyść. W drugich 45 minutach to oni częściej podchodzili pod pole karne rywala. Ernesto Valverde zdecydował się nawet podjąć ryzyko i wprowadzić do gry Leo Messiego, który z powodu kontuzji zaczął mecz na ławce.

Jego obecność na boisku nie poprawiła jednak sytuacji Blaugrany. To samo można powiedzieć o królewskich po wprowadzeniu na murawę Garetha Bale'a. Walijczyk miał jedną doskonałą sytuację do strzelenia gola, ale miast oddawać strzał z pierwszej piłki, za długo się zastanawiał co z nią zrobić i został zablokowany przez rywali.

Mecz zakończył się remisem 1:1, który stawia Real w korzystnej sytuacji przed rewanżem.