Bardzo dobre wyniki Tęczy Społem Kielce na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc. Wysokie lokaty Zuzanny Mogielskiej i Wiktorii Białackiej

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
W Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc. Impreza zgromadziła ponad 150 zawodniczek i zawodników z całej Polski. KS Tęcza-Społem w Kielcach wystawił 7 osobową reprezentację. W kategorii 69 juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Zuzanna Mogielska z wynikiem 45 kg. Wśród młodzieżowców wicemistrzynią Polski w kat. 69 została Wiktoria Białacka z wynikiem 72,5 kg i zajęła 5 miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki Młodzieżowca. Zawodniczka zdobyła w kategorii seniorek 3 miejsce w tej samej kategorii.

Znakomicie wystartował Hubert Jasiński zostając mistrzem Polski w kat. 93, po ciężkiej walce z zawodnikiem Wikinga Starachowice, Albertem Cieciorą. Jasiński zaliczył 152,5 kg, co jest jego rekordem życiowym. Zawodnik zajął 5 miejsce w klasyfikacji Najlepszego Juniora. Mistrzem Polski młodzieżowców w kat. 66 został Sławomir Szymura, a wicemistrzem Błażej Tkacz. Obaj uzyskali odpowiednio 140 i 112,5 kg.

Szymura również został wysoko sklasyfikowany na 6 miejscu Najlepszych Młodzieżowców. Wicemistrzem Polski seniorów w kat. +120 został Robert Wiejas zaliczając 275 kg. Najcięższy kielecki zawodnik stoczył zaciętą walkę z Arkadiuszem Staszewskim z Wikinga Starachowice, pokonując go o 2,5 kg.

Tym samym wynikiem Robert Wiejas został mistrzem Polski weteranów 40-49 lat w najcięższej kategorii wagowej, a w klasyfikacji Najlepszego Weterana zajął 6 miejsce, ustępując miejsca medalistom zawodów międzynarodowych. Piotr Kotwica w kategorii 74 weteranów 40-49 lat zajął 4 miejsce z wynikiem 90 kg. KS Tęcza-Społem zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów.

Pomost w Będzinie stał się również miejscem zmagań atletów w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Pierwsze miejsce w kat. +63 juniorek młodszych zajęła Zuzanna Mogielska wyciskając 42,5 kg. Miejsce drugie i trzecie w kategorii 74 młodzieżowców zajęli Sławomir Szymura i Błażej Tkacz zaliczając odpowiednio 105 i 87,5 kg.

Szymura zajął również 4 miejsce w kat. 74 seniorów przegrywając brązowy medal wyższą o 100 g wagą ciała. W ładnym stylu, ustanawiając rekord życiowy 190 kg, po ciężkiej walce z dwoma równorzędnymi rywalami, mistrzem Polski seniorów w kat. 84 został Łukasz Foryś. W klasyfikacji Najlepszego Zawodnika Pucharu zajął 5 miejsce, niewiele ustępując medalistom mistrzostw świata. W seniorach udanie wystartował Mateusz Ząbek - wynikiem 155 kg zajął 3 miejsce w kat. 93.

W Pucharze startował również Robert Wiejas zajmując wynikiem 225 kg w kat. +120 w seniorach 3 miejsce, a w weteranach 40-49 lat miejsce drugie. Piotr Kotwica wystartował w weteranach 40-49 lat w kat. 83 zajmując 7 miejsce wynikiem 90 kg.
Sekretarzem zawodów był szkoleniowiec "Tęczy -Społem" Arkadiusz Znojek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0