Bardzo dobry start młodzików w Bełchatowie. KKL Kielce trzeci drużynowo [ZDJĘCIA]

dor
Młodzicy KKL Kielce bardzo dobrze wypadli na mistrzostwach w Bełchatowie. Fot. Grzegorz Furmanek
W Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. KKL Kielce odniósł wspaniały sukces, zajmując trzecie miejsce drużynowo z dorobkiem 35 punktów.

Indywidualnie medale wywalczyli: Wiktoria Wojas - złoto w rzucie młotem, srebro w rzucie dyskiem, Kinga Ciesielska - srebro w skoku o tyczce i w biegu na 200 metrów przez płotki, Ola Strząbała - złoto w skoku o tyczce, Ania Skowronek - złoto na 200 metrów przez płotki, Oliwia Skrzyniarz - brąz na 600 metrów, Eryk Lenartowicz - srebro na 110 metrów przez płotki i Nikodem Pochopień - brąz w skoku o tyczce.

- Wszyscy ci zawodnicy wywalczyli również prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które w dniach 22-23 września także zostaną rozegrane w Bełchatowie - z zadowoleniem mówił Grzegorz Furmanek, prezes i trener KKL Kielce.

W Bełchatowie z dobrej strony pokazali się też lekkoatleci buskiego Słoneczka. Jeden medal brązowy oraz wiele wartościowych wyników uzyskali zawodnicy najmłodszej kategorii wiekowej na stadionie w Bełchatowie. Najlepiej zaprezentował się Krystian Brutowski, który zdobył brązowy medal w skoku w dal wynikiem 5,72 metra oraz 4 miejsce na 100 metrów z wynikiem 12,03.
-Pozostali zawodnicy również mogą uznać swoje starty za udane, ponieważ poprawili swoje rekordy życiowe: Izabela Sala uzyskała wynik 4,62 w skoku w dal, co dało jej piąte miejsce, Katarzyna Rokita w biegu na dystansie 300 m uzyskała czas 45,41 i zajęła 7 miejsce, Martyna Chmielewska startująca w pchnięciu kulą uzyskała wynik 6,48 i zajęła 11 miejsce, Weronika Jędrzejowska w biegu na dystansie 1000 m uzyskała czas 3:59,91 co jest jej nowym rekordem życiowym i zajęła 10 miejsce. Ponadto Patrycja Stachowicz startująca w biegu sprinterek na 100 m uzyskała czas 14,67 i zajęła 26 miejsce. Bardzo dobrze pobiegły zawodniczki w sztafecie 4x100 metrów w składzie Katarzyna Rokita, Patrycja Stachowicz, Izabela Sala, Martyna Chmielewska zajmując 6 miejsce z wynikiem 56:27. W klasyfikacji klubowej Słoneczko zdobyło 9 punktów i zajęło 14 miejsce - powiedział trener Zdzisław Perepiczko.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!