Bardzo dobry występ karateków Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w Sosnowcu

Paweł Wełpa
Jedną ze złotych medalistek była Wiktoria Sokół (druga od lewej)
Jedną ze złotych medalistek była Wiktoria Sokół (druga od lewej) archiwum SKSW
W miniony weekend Skarżyski Klub sportów Walki „Kyokushin-Karate” ze Skarżyska-Kamiennej walczyli w Sosnowcu w zawodach Open Karate Tournament Sosnowiec Cup 2018. Prawie wszyscy, z wyjątkiem jednego zawodnika, zdobyli medale.

Sobotni turniej był przedostatnim występem skarżyskiej ekipy w tym roku. Na matach w Sosnowcu stawiła się 14-drużyna podopiecznych Zbigniewa Zaborskiego, a aż trzynaścioro zawodników stanęło na podium.

Złote medale w turnieju w kategorii kumite zdobyli: Wiktoria Sokół, Nadia Pieniążek, Julia Domagała, Szymon Zych, Angelika Skorek, Wiktoria Aleksandrowicz.

Srebrne medale zdobyli: Julia Aleksandrowicz, Oliwia Fornal, Piotr Lisowski.

Brązowe medale zdobyli: Albert Malik, Dawid Arabasz, Nikola Pieniążek, Aleksandra Domagała.

Bez medalu wrócił jedynie Wiktor Janus, ale trenuje on dopiero od miesiąca i był to jego debiut w turnieju. Zajął jednak dobre czwarte miejsce, tuż za podium.

Drużynowo SKSW zajął drugie miejsce, ulegając jedynie gospodarzom, czyli ekipie Sosnowca.

Przed karatekami Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w tym roku jeszcze jeden turniej – 16 grudnia w Lublinie.