Bardzo mocni rywale Łomża Vive Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022 [KOMENTARZE]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Łomża Vive Kielce trafiła do "grupy śmierci" w Lidze Mistrzów.
Łomża Vive Kielce trafiła do "grupy śmierci" w Lidze Mistrzów. Fot. Polska Press
Piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce poznali rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Losowanie odbyło się w piątek, 2 lipca, w Wiedniu. Przeprowadzili je Prezes Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Michael Wiederer i dyrektor ds. rozgrywek, Markus Glaser.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, 16 uczestników Ligi Mistrzów zostało podzielonych na dwie 8-drużynowe grupy. Do każdej grupy trafiły po dwie drużyny z każdego koszyka.

Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa trafili na bardzo trudnych rywali. W fazie grupowej zagrają między innymi z francuskim PSG, hiszpańską Barçą, węgierskim Veszprem i niemieckim Flensburgiem.

Grupa A
MOL-Pick Szeged (Węgry)
THW Kiel (Niemcy)
HC Vardar 1961 Skopje (Macedonia Północna)
Aalborg Handbold (Dania)
Mieszkow Brześć (Białoruś)
Montpellier HB (Francja)
PPD Zagrzeb (Chorwacja)
Elverum Handball (Norwegia)

Grupa B
Paris Saint-Germain Handball (Francja)
Barça (Hiszpania)
FC Porto (Portugalia)
Łomża Vive Kielce (Polska)
SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
Telekom Veszprem HC (Węgry)
Dinamo Bukareszt(Rumunia)
Motor Zaporoż (Ukraina)

KOMENTARZE PO LOSOWANIU - podajemy je za stroną kielcehandball.pl
Szymon Sićko, rozgrywający Łomża Vive Kielce:

To bardzo mocna grupa! Dawno nie było tak mocnej grupy w Lidze Mistrzów! Na pewno fajnie będzie zagrać z takimi zespołami. Czy to szczęście, czy pech, trafić w jednej grupie na Paryż i Barcelonę, okaże się w praniu. Cięższa jest faza grupowa, ale może okaże się, że będziemy mieli łatwiejszą drabinkę w kolejnym etapie. Bardzo się cieszę na mecze z Barceloną i Veszprem, bo nie miałem jeszcze okazji z nimi grać, te spotkania ekscytują mnie najbardziej. Ale każdej drużyny po trochę się obawiam, do każdej podchodzę z szacunkiem, ale i z pewnością siebie.

Mateusz Kornecki, bramkarz Łomża Vive Kielce:
To grupa śmierci. Ale w Lidze Mistrzów mamy w ogóle szesnaście zespołów, a to ścisła czołówka, więc na kogo byśmy nie trafili, to z każdym trzeba się liczyć. W każdej z tych drużyn są jakieś przebudowy, sezon pokaże, czy to wyjdzie im na korzyść. W takiej grupie, jak ta, będziemy mieli ciężej, ale może potem będzie łatwiej. Nawet ten sezon pokazał, że tak było. Po to trenuje się przez lata, by potem mierzyć się z najlepszymi. Chcemy być najlepsi, chcemy wygrywać! Liczę na to, jestem zmotywowany i nie mogę doczekać się tych meczów. Marki, które są w naszej grupie, są ciekawe dla nas i dla kibiców. Czekamy na ich doping, bo będzie nam bardzo potrzebny!

Tadeusz Dziedzic, Wiceprezes KS Vive Kielce:
Bardzo ciekawa grupa, myślę, że jedna z najmocniejszych od wielu lat. Marketingowo na pewno, a i sportowo to dla nas świetna, wymagająca sytuacja. Przyjadą do nas największe marki piłki ręcznej, a my w tej światowej grupie także jesteśmy. Trzeba będzie walczyć o każdy punkt, wyrwać każde zwycięstwo, bo w ogólnym rozrachunku może decydować nawet jeden punkt. Wiemy, jaki mamy zespół, który dodatkowo w tym sezonie jest wzmacniany. Każdy będzie walczył. W grupie jest przynajmniej piątka ekip, które będą walczyły o pierwsze miejsce i my jesteśmy w tym gronie.

Jędrzejczyk wykreślona z rankingu UFC

Wideo

Dodaj ogłoszenie