Bardzo trudny etap Macieja Giemzy na Dakarze. Motocyklista z Piekoszowa zajął 61 miejsce

dor
Trzeci etap Dakaru dał się we znaki Maćkowi Giemzie z Piekoszowa.
Trzeci etap Dakaru dał się we znaki Maćkowi Giemzie z Piekoszowa. Fot. Orlen Team
Trzeci etap 41. Rajdu Dakar dał się we znaki Maciejowi Giemzie, motocykliście z Piekoszowa, który reprezentuje Orlen Team.

Trzeci etap 41. Rajdu Dakar prowadził z San Juan de Marcona do Arequipa. Motocykliści mieli do pokonania 798 kilometrów, z czego 331 kilometrów stanowił odcinek specjalny.

Jak na razie był to najtrudniejszy etap dla Maćka na tegorocznym Dakarze. Zajął 61 miejsce, a do zwycięzcy stracił 1 godzinę 55 minut i 18 sekund. Jego kolega z Orlen Teamu zajął 43. miejsce. Najlepszy na tym trudnym etapie był Francuz Xavier De Solultrait. Drugą pozycję zajął Pablo Quitanilla z Chile, a trzecią Argentyńczyk Kevin Benavides.

Dalsze miejsce na trzecim etapie spowodowało, że zawodnik z Piekoszowa spadł w klasyfikacji generalnej Dakaru z 25. na 39. miejsce. Liderem jest Pablo Quitanilla, drugi jest Kevin Benavides, trzeci Sam Sunderland.

W czwartek motocyklistów czeka czwarty etap z Arequipa do Moquegua. Łącznie zawodnicy będą mieli do przejechania 511 kilometrów, z czego 405 kilometrów to odcinek specjalny.

Dodajmy, że Maćkowi na Dakarze w Peru kibicują tata Sylwester Giemza, chrzestny Łukasz Bartos i grupa znajomych.