Bartłomiej Dorywalski nowym wicewojewodą świętokrzyskim...

  Bartłomiej Dorywalski nowym wicewojewodą świętokrzyskim [ZAPIS TRANSMISJI]

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bartłomiej Dorywalski

  Bartłomiej Dorywalski

  Potwierdziły się poniedziałkowe informacje „Echa Dnia”. Doktor Bartłomiej Dorywalski, dotychczasowy doradca minister w terenie Agaty Wojtyszek, objął stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego.
  Bartłomiej Dorywalski

  Bartłomiej Dorywalski

  Oglądaj: zapis transmisji z wprowadzenia nowego wicewojewody  O tym ,że Bartłomiej Dorywalski zostanie wicewojewodą informowaliśmy na echodnia,eu już w poniedziałek 26 listopada.

  Premier Mateusz Morawiecki nominację dla Bartłomieja Dorywalskiego podpisał we wtorek, 27 listopada. Stało się to na wniosek wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. W środę wczesnym popołudniem minister w terenie na specjalnie zwołanej konferencji wręczyła Bartłomiejowi Dorywalskiemu akt mianowania na funkcję wicewojewody świętokrzyskiego.


  - Gratuluję i zapraszam do współpracy. Bartłomiej Dorywalski jest pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego od trzech lat, moim doradcą, doktorem nauk prawnych. Poznałam go jako osobę bardzo oddaną, która realizuje taką linię, jaką prezentuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. To, co należało do Andrzeja Bętkowskiego, który został marszałkiem województwa, przejmie Bartłomiej Dorywalski. Dalej będziemy realizować zadania, które postawi przed nami premier Mateusz Morawiecki - powiedziała Agata Wojtyszek.

  Nowy wicewojewoda podziękował zarówno prezesowi Rady Ministrów, jak i wojewodzie oraz swojej partyjnej patronce - poseł Marii Zubie.

  - Będę sprawował tę zaszczytną funkcję godnie. Pracą, zaangażowaniem i doświadczeniem zrobię wszystko, by pomagać pani w działalności na rzecz województwa - oznajmił Bartłomiej Dorywalski.

  O tym, że obejmie stanowisko wicewojewody, „Echo Dnia” informowało jako pierwsze na początku tygodnia. Kandydatura Bartłomieja Dorywalskiego budziła duże kontrowersje w świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy - doradca wojewody w ostatnim czasie uzyskał rekomendację Nowogrodzkiej na wicemarszałka, choć wcześniej został zawieszony w prawach członka „za działanie na szkodę partii”. Protestowała liczna część działaczy Prawa i Sprawiedliwości w regionie. To poskutkowało - za Bartłomieja Dorywalskiego do Zarządu Województwa wyznaczono Marka Bogusławskiego.

  Wojewodę Agatę Wojtyszek w staraniach o uzyskanie nominacji na wicewojewodę dla Bartłomieja Dorywalskiego wspierała poseł Maria Zuba. Przeciwnicy mówili, że to za mało, ale - jak widać - protekcja minister w terenie i parlamentarzystki przyniosła pozytywne efekty.

  Na konferencji prasowej Bartłomiej Dorywalski oświadczył, że toczące się w centrali Prawa i Sprawiedliwości postępowanie w sprawie usunięcia go z szeregów partii zostało umorzone kilka dni temu. Formalnie jest zatem członkiem ugrupowania rządzącego.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (45)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (45) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.