Bartosz Mikos powiedział sakramentalne "tak"

  Bartosz Mikos powiedział sakramentalne "tak"

  Dorota KUŁAGA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kilka dni temu Bartosz Mikos poślubił Katarzynę Sendrowską. Sakramentalne "tak” powiedzieli sobie w kościele w Sandomierzu.

  Kilka dni temu Bartosz Mikos poślubił Katarzynę Sendrowską. Sakramentalne "tak” powiedzieli sobie w kościele w Sandomierzu. ©archiwum prywatne

  <b>Bartosz Mikos</b>, znany łucznik, olimpijczyk z Sydney zmienił stan cywilny. W Sandomierzu poślubił Katarzynę Sendrowską, a na ślubie i weselu nie zabrakło znanych sportowców. Był między innymi Rafał Dobrowolski, który walczy na igrzyskach w Londynie.
  Kilka dni temu Bartosz Mikos poślubił Katarzynę Sendrowską. Sakramentalne &quot;tak” powiedzieli sobie w kościele w Sandomierzu.

  Kilka dni temu Bartosz Mikos poślubił Katarzynę Sendrowską. Sakramentalne "tak&#8221; powiedzieli sobie w kościele w Sandomierzu. ©archiwum prywatne

  Państwo Młodzi – Kasia i Bartosz Mikos ze swoimi starszymi: Moniką Keczkowską i Shaunem D’Souza. archiwum prywatne

  Państwo Młodzi - Kasia i Bartosz Mikos ze swoimi starszymi: Moniką Keczkowską i Shaunem D’Souza.
  (fot. archiwum prywatne)

  Bartosz Mikos
  Urodził się 9 marca 1980 roku w Kielcach. Ma żonę Katarzynę. Wychowanek i były zawodnik Stelli Kielce. Złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 1997 roku, wielokrotny reprezentant kraju w kategorii juniorów i seniorów. Mistrz Polski, trzeci zawodnik Pucharu Europy juniorów z 1998 roku. Startował na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku, gdzie zajął 22 miejsce. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.  Bartek jest kielczaninem, żona pochodzi ze Stalowej Woli. Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie jednak w Sandomierzu. - To miasto bardzo nam się podoba i jest mniej więcej w połowie drogi - z uśmiechem mówi Bartek.

  Ślub odbył się w kościele świętego Pawła Apostoła w Sandomierzu - miał piękną oprawę, a przyjęcie weselne w hotelu i restauracji "Sarmata". W tych wyjątkowych dla Bartosza Mikosa chwilach, oprócz najbliższych, uczestniczyli przyjaciele z torów łuczniczych - Rafał Dobrowolski z żoną Anią, Arkadiusz Ponikowski, Sebastian Bątor ze Stelli Kielce i Małgorzata Sobieraj - olimpijka z Aten i Pekinu, mistrzyni Europy. Nie zabrakło też łuczników z Anglii, których Bartek poznał podczas kilkuletniego pobytu w Londynie.

  - Zabawa była do białego rana. Ja ostatni zszedłem z parkietu - mówił Bartek. Świetnie bawił się też Rafał Dobrowolski, który startował na igrzyskach w Pekinie, a teraz rywalizuje na olimpiadzie w Londynie. - Trzymam kciuki za Rafała. To zawodnik o dużym potencjale. Jeśli wszyscy będą go wspierać, to myślę, że kolejna olimpiada może należeć do niego. W naszej dyscyplinie ważne są doświadczenie i opanowanie. Ale wierzę, że w Londynie Rafał też pokaże się z dobrej strony - dodał Bartosz Mikos.

  Z Kasią, którą poślubił kilka dni temu, poznali się cztery lata temu w Kielcach. - Spotkaliśmy się w przychodni. Ja byłem już w Londynie, ale przyleciałem na kilka dni do Kielc, odwiedziłem znajoma panią doktor. A Kasia była przedstawicielem medycznym. Spotkaliśmy się i szybko między nami zaiskrzyło - powiedział znany łucznik, który większość kariery spędził w Stelli Kielce. I chciałby wrócić do tego klubu, ale na razie reprezentuje Marymont Warszawa. Warto dodać, że przez pewien czas trenował w Londynie, do niego należał też rekord południowej Anglii.

  Od czterech lat Bartosz Mikos mieszka w Warszawie. Często odwiedza jednak rodzinne Kielce. - Czym się zajmuję? Automatyką przemysłową. Pracuję w firmie Antykor Controls, moim szefem jest Zbigniew Iwański z Warszawy. Bardzo dobrze nam się współpracuje, oby tak dalej - dodał Bartosz Mikos, utytułowany łucznik, olimpijczyk z Sydney.
  Na weselu Bartosz Mikosa (drugi z lewej) bawili się znani łucznicy - z lewej obecny trener Stelli Kielce Arkadiusz Ponikowski, olimpijczyk z Londynu Rafał Dobrowolski i Sebastian Bątor. archiwum prywatne

  Na weselu Bartosz Mikosa (drugi z lewej) bawili się znani łucznicy - z lewej obecny trener Stelli Kielce Arkadiusz Ponikowski, olimpijczyk z Londynu Rafał Dobrowolski i Sebastian Bątor.
  (fot. archiwum prywatne)


  Przyjęcie weselne odbyło się w restauracji „Sarmata” w Sandomierzu. Pamiątkowe zdjęcie Państwa Młodych z przyjaciółmi z torów łuczniczych, zarówno z Polski, jak i z Anglii. archiwum prywatne

  Przyjęcie weselne odbyło się w restauracji "Sarmata" w Sandomierzu. Pamiątkowe zdjęcie Państwa Młodych z przyjaciółmi z torów łuczniczych, zarówno z Polski, jak i z Anglii.
  (fot. archiwum prywatne)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka