Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Basia 2”, „Z głową w chmurach”, „Roma”, „Granica”, „Miłość i Miłosierdzie”, „Kafarnaum” i „Kurier” w kinie Muza we Włoszczowie

Joanna Tomusiak
Program kina od piątku, 12 kwietnia, do wtorku, 16 kwietnia.

„Basia 2” Polska, bez ograniczeń, animowany, piątek – godziny 12, 13, sobota, niedziela i wtorek – godziny 13, 14. Basia ma pięć lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

„Z głową w chmurach” Belgia/Holandia/Norwegia/Szwecja, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny, piątek – godzina 14, sobota, niedziela i wtorek – godzina 15. Dwunastoletni Niilas mieszka z ojcem i prawie nie zna matki. Tego lata chłopiec niechętnie jedzie do Laponii, gdzie jego matka i jej nowa rodzina mieszkają wśród Saamów, ludu hodowców reniferów. Pomimo ciepłego przyjęcia Niilas zamyka się w sobie. Jedyną osobą, która jest w stanie do niego dotrzeć, okazuje się jego przyrodnia siostra Sunnà. Kiedy gubi się jeden z reniferów, Niilas dołącza do poszukiwań. Chłopiec stopniowo odkrywa swoje korzenie i przeżywa największą przygodę swojego życia.

„Roma” Meksyk/USA, dozwolony od lat 15, dramat, piątek, sobota i niedziela – godzina 19, wtorek – godzina 19.15, środa – godzina 9. Barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

„Granica” Dania/Szwecja, dozwolony od lat 15, thriller, sobota – godzina 17.

„Miłość i Miłosierdzie” Polska, dozwolony od lat 13, religijny/dramat/historyczny, niedziela – godzina 11. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus. W rolach głównych występują Kamila Kamińska, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus, Małgorzata Lewińska.

„Kafarnaum” Liban/USA/Francja, dozwolony od lat 15, dramat, niedziela i wtorek – godzina 17, środa – godzina 11.30. Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

„Kurier” Polska, dozwolony od lat 15, historyczny/sensacyjny, wtorek – godziny 9, 11. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego. Opowieść o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego z czasów II wojny światowej, kiedy to pełnił funkcję kuriera Armii Krajowej. Film skupia się na konkretnej misji Nowaka-Jeziorańskiego, podczas której musi przeprawić się z wojennego Londynu do Wojennej warszawy, by dostarczyć ważne informacje. W postać głównego bohatera wcielił się Philippe Tłokiński. W pozostałych rolach występują Patrycja Volny, Jan Frycz, Mirosła Baka, Grzegorz Małecki, Zbigniew Zamachowski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: HITstory - "Sugar" Maroon 5

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie