Bayern - Schalke 1:1. Gole na Youtubem skrót TV. Świetny mecz Lewandowskiego

Damian Wiśniewski
AFP/East News
Bayern Monachium odrobił dwa punkty do Borussii Dortmund. Mistrzowie Niemiec wykorzystali wpadkę rywala i pokonali 3:1 Schalke. Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę.

Bayern od początku spotkania był na boisku zdecydowanie lepszym zespołem. Potrafił szybciej rozgrywać akcje ofensywne, robił to z dużym polotem i co rusz można było mieć wrażenie, że za chwilkę padnie bramka dla tego zespołu.

Najpierw próbował Lewandowski, ale na początku jeszcze nie potrafił on znaleźć drogi do bramki. Na początku, ponieważ już po chwili, w dwunastej minucie gry miał on ogromny udział w tym, że Bayern wyszedł na prowadzenie. Po otrzymaniu prostopadłego podania zaczął się ścigać do piłki z dwoma obrońcami Schalke i choć pojedynek o to, kto kopnie piłkę przegrał, to wymusił na Jeffreyu Brumie błąd i ten wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Schalke jednak nie zamierzało składać broni bez walki. 18-letni Kutucu doprowadził do wyrównania w 25. minucie spotkanie, ale goście z remisu cieszyli się zaledwie dwie minuty. Po podaniu Jamesa Rodrigueza Robert Lewandowski wykończył akcję tym razem bez pomocy rywala i mógł sobie dopisać kolejnego gola na konto.

Na przerwę Bayern schodził z jednobramkowym prowadzeniem, ale na drugą część spotkania wyszedł ze zdecydowanie mniejszym animuszem. Nie atakował już z takim rozpędem na bramkę przeciwnika jak w pierwszych trzech kwadransach.

Mimo to spokojnie dowiózł triumf do samego końca. Nie dopuszczał Schalke za często blisko własnej bramki, a w końcu sam zdobył kolejną bramkę. I znów udział miał w tym kapitan reprezentacji Polski.

Po dośrodkowaniu w pole karne Robert Lewandowski oddał strzał przewrotką. Piłka jednak poleciała w ten sposób, że z uderzenia zrobiło się podanie, a gola zdobył Serge Gnabry. Polak do bramki dorzucił więc asystę.

Mecz skończył się rezultatem 3:1 dla Bayernu. Ten ma w tej chwili siedem punktów straty do pierwszej Borussii Dortmund.