Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Beata i Roman Popis i Domaszowianki zwycięzcami akcji Rolnik Roku oraz Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 w powiecie kieleckim

Marzena Ślusarz
W niedzielę, 7 października w Targach Kielce miała miejsce wielka gala finałowa akcji Echa Dnia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Rolnik Roku 2018 i Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018. Oto laureaci w powiecie kieleckim.

ZOBACZ TRANSMISJĘ Z WYDARZENIA

Do momentu odczytania nazwisk i nazw laureatów nic jasne nie było. O ostatecznym werdykcie decydowali bowiem czytelnicy wespół z Kapitułą Konkursu, której członkowie przyznając punkty nieco zamieszali w ostatecznych rankingach. Ale co do najważniejszych tytułów byli zgodni z Czytelnikami.

- Kolejny raz udaje nam się szczególnie wyróżnić i nagrodzić niezwykle przedsiębiorczych rolników, którzy z uporem i wielką siłą rozwijają swoje gospodarstwa, wpadają na coraz to ciekawsze pomysły rozwijania działalności i biznesów w oparciu o podstawową działalność rolną. Nasi laureaci są specjalistami w swoim fachu, tak jeśli chodzi o hodowców zwierząt, plantatorów zbóż, sadowników, jak i właścicieli działalności około rolniczych, czy przetwórczych - mówił redaktor naczelny Echa Dnia Stanisław Wróbel po zapoznaniu się z wynikami akcji. - Podziwiam koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i zespoły ludowe, które tak dzielnie i z wielkim zapałem podrywają całe wsie do życia, organizują wydarzenia lokalne i prezentują tą naszą świętokrzyską ludowość w regionie i poza nim, co ważne łączą ludzi i umacniają lokalny patriotyzm- zaznaczał redaktor naczelny.

Laureaci akcji Rolnik Roku 2018 w powiecie kieleckim
Rolnicy, którzy zajęli 1 miejsce w powiecie otrzymali produkt YaraVita Brassitrel Pro wartości 200 złotych. Produkt ten to formułowany nawóz dolistny, dla warzyw z rodziny kapustowatych, rzepaku, buraka cukrowego i innych roślin  wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na bor, mangan oraz molibden wykonany z najwyższej jakości surowców z zachowaniem odpowiedniej formulacji produktu.

1. Beata i Roman Popis  w Obicach w gminie Morawica prowadzą gospodarstwo rodzinne specjalizujące się w produkcji bydła opasowego. W ostatnich dwóch
1. Beata i Roman Popis w Obicach w gminie Morawica prowadzą gospodarstwo rodzinne specjalizujące się w produkcji bydła opasowego. W ostatnich dwóch latach podwoili hodowlę i areał. W nowoczesnych oborach znajduje się około 110 sztuk bydła, w tym 80 jałówek i 30 byków.
2.Mirosław Kuzka w Mąchocicach Kapitulnych w gminie Masłów prowadzi ponad 20-hektarowe gospodarstwo. Na areale rosną zboża - pszenżyto, pszenica, owies,
2.Mirosław Kuzka w Mąchocicach Kapitulnych w gminie Masłów prowadzi ponad 20-hektarowe gospodarstwo. Na areale rosną zboża - pszenżyto, pszenica, owies, oraz rośliny zielonkowe. Zbiory przeznaczane są też na pasze dla stada opasów liczącego od 15 do 18 sztuk. Rolnik stale inwestuje i rozwija gospodarstwo.
3. Paweł Kmieć w gminie Masłów prowadzi nowoczesne gospodarstwo ukierunkowane na produkcję mleka o areale 50 hektarów. Uprawiane są kukurydza, zboża,
3. Paweł Kmieć w gminie Masłów prowadzi nowoczesne gospodarstwo ukierunkowane na produkcję mleka o areale 50 hektarów. Uprawiane są kukurydza, zboża, rośliny zielonkowe z przeznaczeniem na paszę dla bydła. Stado liczy 60 sztuk, w tym 25 krów mlecznych, zwierzęta przebywają w nowej oborze. Mleko odbiera OSM Końskie.

Laureaci akcji Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 w powiecie kieleckim
Gospodynie i Gospodarze Wiejscy, którzy zajęli pierwsze miejsce w powiecie otrzymali zestawy nasion oraz cebulek od ACM Agrocentrum oraz Plantico, a także bogate zestawy przypraw PRYMAT. Ponadto laureat otrzymał stoisko na Festiwalu Smaków w Tokarni organizowanym przez Echo Dnia wspólnie z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 w powiecie kieleckim. 1.Zespół Domaszowianki w Domaszowicach w gminie Masłów działa od 2015 roku. Liczy 12 osób.
Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 w powiecie kieleckim. 1.Zespół Domaszowianki w Domaszowicach w gminie Masłów działa od 2015 roku. Liczy 12 osób. Przekazuje piękne dawne pieśni ludowe z tradycji świętokrzyskiej, występuje na różnych festynach, jarmarkach folklorystycznych w Polsce, a ostatnio śpiewał w Czechach.Występował na zamku królewskim w Warszawie w ogólnopolskim koncercie pieśni patriotycznych „Tobie Ojczyzno Śpiewam”.
2. Wesołe Gosposie działają w Widełkach w gminie Daleszyce od roku. W tym roku zostały wyróżnione na festiwalu folkloru w Chmielniku. W sprawach kulinarnych
2. Wesołe Gosposie działają w Widełkach w gminie Daleszyce od roku. W tym roku zostały wyróżnione na festiwalu folkloru w Chmielniku. W sprawach kulinarnych też mają swój mały sukces zajęły - trzecie miejsce za potrawę Dziczyzna w sosie własnym.
3. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie w gminie Piekoszów działa od 1968 roku, dziś liczy 30 osób. Prężnie działa promując wieś, gminę i powiat,
3. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie w gminie Piekoszów działa od 1968 roku, dziś liczy 30 osób. Prężnie działa promując wieś, gminę i powiat, panie znakomicie gotują wedle tradycyjnych receptur. Koło zajęło 1 miejsce w konkursie Najsmaczniejsza Zalewajka, jest laureatem Konkursu ,,20 Potraw na 20-lecie województwa”.

ZOBACZ LAUREATÓW AKCJI W WOJEWÓDZTWIE I RELACJE Z GALI:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie