Będą pucharowe derby powiatu! Orlicz Suchedniów i Granat Skarżysko-Kamienna pewnie pokonali rywali

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Zarówno Orlicz Suchedniów jak i Granat Skarżysko-Kamienna wygrali ćwierćfinałowe mecze Regionalnego Pucharu Polski i w półfinale zmierzą się między sobą. To oznacza, że poza ligowymi kibice obejrzą derby powiatu skarżyskiego również w rozgrywkach pucharowych.

Oba nasze zespoły pewnie wygrały mecze w 1/4 finału. Orlicz Suchedniów pokonał 3:0 na wyjeździe Klimontowiankę PBI Klimontów. Orlicz od 25. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Wsułka.

Skarżyski Granat na własnym stadionie pokonał GKS Zio-Max Nowiny 3:1. To goście otworzyli wynik, ale gospodarze zdobyli wyrównującego gola do szatni, zaraz po przerwie wyszli na prowadzenie i goście już nie potrafili odwrócić losów meczu.

Cała skarżyska drużyna, co podkreślał trener Marcin Kołodziejczyk, zagrała bardzo dobrze, a szczególnie wyróżnił się Kamil Uciński, który był blisko hat-tricka.

– Zagraliśmy dobre spotkanie i wygraliśmy zasłużenie. Bramka Bartka Sota nas napędziła i w drugiej połowie było bardzo dobre widowisko i dużo sytuacji, szczególnie z naszej strony. Wynik mógłby być wyższy, gdybyśmy wykorzystali dwie, trzy sytuacje. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za zaangażowanie. Pokazali charakter i zasłużenie zagrają dalej – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu.

Trener gości miał zastrzeżenia do stanu murawy.

– Boisko to jest jakaś nienormalna sytuacja. To, co trenujemy na tygodniu, nie możemy przełożyć na granie. Gratuluję Granatowi, a my, no cóż, szkoda, bo prowadziliśmy 1:0 i mogliśmy doczekać z takim wynikiem do przerwy, a potem wszystko byłoby możliwe – powiedział Mariusz Ludwinek, trener Nowin.

Orlicz z Granatem zagrają więc w półfinale, który odbędzie się 11 maja w Suchedniowie. Cztery dni wcześniej, 7 maja, w Skarżysku odbędą się czwartoligowe derby powiatu.

W drugiej parze półfinałowej pucharu Moravia Morawica po wygranej 1:0 ze Starem Starachowice zagra z ŁKS-em Probudex Łagów. Finał zaplanowano na 8 czerwca.

Granat Skarżysko-Kamienna - GKS Zio-Max Nowiny 3:1 (1:1)

Bramki: Bartosz Sot 45, Kamil Uciński 48 i 60 - Mateusz Kawecki 13

Granat: P. Sieczka - Gwóźdź, Styczyński, Bednarski, Dudzik (31 Suwara), Papros (54 Hińcza), Uniat, Uciński, Gładyś (83 Płatek), Kaczmarski (75 Gurski), Sot (70 Miller)

GKS: Gugulski - Sinkiewicz, Pietras, Kawecki (55 Petelicki), Szmalec, Gadomski (55 Szewczyk), Brela, Olearczyk (63 Kot), Marek (78 Boszczyk), Blicharski, Krzeszowski (55 Papka)

Klimontowianka PBI Klimontów - Orlicz Suchedniów 0:3 (0:1)

Bramki: Patryk Zawierucha 10, Krzysztof Rzeszowski 60, Kacper Grzela 90

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani