Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie się działo w teatrze Kubuś w Kielcach. Cztery premiery i... ul na dachu

Lidia Cichocka
Cztery premiery w najbliższym sezonie, plebiscyt na najpopularniejszych aktorów i ul na dachu – nowy dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś, Piotr-Bogusław Jędrzejczak zapowiada nowy sezon.

Z pewnością rozpoczęty w niedzielę sezon będzie trudniejszy niż poprzednie. - Cieszy mnie, że widzowie zajęli wszystkie dostępne w reżymie sanitarnym miejsca na widowni, widać, że są spragnieni teatru - mówi dyrektor.

- Ta mniejsza liczba widzów a także niepewność co z przedstawieniami dla szkół i przedszkoli sprawiają, że nasze wpływy w tym sezonie będą niższe. Mimo to działamy - dodaje.

W tym roku przy mniejszym budżecie teatr planuje cztery premiery.

Pierwsza w koprodukcji z teatrem poznańskim to przedstawienie o Einsteinie. Pierwsza odbędzie się premiera w Poznaniu, w spektaklu weźmie udział trójka kieleckich aktorów. Kielecka wersja, w całości obsadzona przez nasz zespół, będzie miała miejsce w połowie stycznia.

Kolejna premiera będzie adaptacją książki Leszka Kołakowskiego „Kto chciałby rozweselić pechowego nosorożca”. Książka napisana dla córki doczekała się wydania dopiero w 1989 roku. Piosenki do spektaklu napisze Jan Wołek a muzykę Jerzy Brelski. Spektakl wyreżyseruje sam dyrektor. - Chcę przypomnieć siebie kielczanom, przez wiele lat byłem związany z Kielcami, zwłaszcza teatrem Żeromskiego, gdzie reżyserowałem – wyjaśnia Jędrzejczak.

W marcu Kubuś pokaże musicalowe „Lato muminków” z piosenkami Tadeusza Woźniaka. - Wszystkie to hity, ale większość słuchaczy nie łączy ich z Muminkami.

Ostatnia premierą będzie propozycja dla starszych dzieci, nagrodzona na festiwalu w Wiedniu opowieść o holocauście pokazująca go z perspektywy ocalonego z getta chłopca, który ukrywa się na terenie opustoszałego zoo a ponieważ ma zdolność przenoszenia się w czasie trafia do współczesności.

Teatr planuje także utrzymać większość z dotychczasowych zajęć edukacyjno-teatralnych. Dyrektor chce także wzorem teatru imienia Żeromskiego na zakończenie sezonu zrobić przegląd spektakli i wybrać najpopularniejszych aktorów Kubusia. - Niedobrze, że często są anonimowi, chciałbym by byli rozpoznawalni, bo to doskonali aktorzy – mówi.

Ich poznawaniu mają też służyć nowe plakaty z twarzami odtwórców głównych ról.

Dyrektor przyznaje, że jest zakręconym ekologiem w związku z czym postanowił przyłączyć Kubusia do pszczelej akcji i zaopiekować się miejskim ulem. - Stanie on na dachu przy ulicy Sienkiewicza, jego umieszczenie połączone będzie z paradą spod pomnika pszczoły. Chciałbym także by na naszej stronie można było podglądać pszczoły w ulu. Słoik miodu z tego ula będzie prezentem dla widza biorącego udział w plebiscycie na najpopularniejszego aktora i aktorkę – zapowiada dyrektor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie