Będzie więcej mieszkań w Kielcach

  Będzie więcej mieszkań w Kielcach

  Elżbieta Zemsta

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wojewódzkiej w Kielcach powstanie ośmiopiętrowy budynek mieszkalno-usługowy.

  Przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wojewódzkiej w Kielcach powstanie ośmiopiętrowy budynek mieszkalno-usługowy. ©A. Piekarski

  Większość spółdzielni w Kielcach planuje bądź jest w trakcie budowy nowych bloków. Mają atrakcyjne grunty, więc chętnych nie zabraknie.
  Przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wojewódzkiej w Kielcach powstanie ośmiopiętrowy budynek mieszkalno-usługowy.

  Przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wojewódzkiej w Kielcach powstanie ośmiopiętrowy budynek mieszkalno-usługowy. ©A. Piekarski

  Blok o powierzchni 4 tysięcy metrów spółdzielni Domator, budynek na 30 mieszkań spółdzielni Pionier i kilkukondygnacyjny budynek Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej - to inwestycje, które ruszą jeszcze w tym roku.

  Gdyby nie zawiłe i ciągnące się procedury na uzyskanie wszelkich niezbędnych zezwoleń oraz ciągły niedosyt na realizacje miejscowych planów zagospodarowanie przestrzennego, spółdzielnie kieleckie, które dysponują jeszcze gruntami budowałyby więcej i szybciej. Popyt na mieszkania wciąż nie spada i zarządy spółdzielni próbują sprostać wymaganiom rynku.

  Boom budowlany

  Na ostatniej sesji radni zgodzili się, aby sprzedać bez przetargu spółdzielni Domator działkę przy ulicy Massalskiego. Ma tam powstać budynek mieszkalny o powierzchni prawie 4 tysięcy metrów. Mieszkania tam będzie mogło wykupić ponad 50 osób. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.
  Z kolei w drugiej połowie 2008 roku inwestycje na osiedlu Kochanowskiego rozpocznie spółdzielnia Pionier. Na wolnym terenie usytuowanym obok ulicy Wapiennikowej ma powstać budynek wielorodzinny z miejscami parkingowymi.

  - Czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę - mówi Jan Dachnowski, zastępca prezesa spółdzielni Pionier. - Blok, który powstanie na osiedlu Kochanowskiego będzie miał 30 mieszkań o różnej powierzchni: od ponad 30 metrów po 70.
  W tym samym czasie budowę rozpocznie Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa. U zbiegu ulic Jeleniewskiej i Orkana ma powstać blok na 34 mieszkania. - Nie chcemy sprzedawać tych mieszkań na wolnym rynku, przeznaczymy je dla członków spółdzielni i ich rodzin - mówi Mirosław Kędzia, prezes Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

  Plany na kolejny rok

  Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje budowę nowego budynku na rogu ulic Warszawskiej i Wojewódzkiej na osiedlu Sady. Ma tam powstać ośmiopiętrowy budynek z 16 mieszkaniami od ulicy Warszawskiej, a od strony ulicy Wojewódzkiej ma być 16 lokali biurowo-usługowych. Obie części będą połączone przeszklonym łącznikiem, a w piwnicy ma być otwarty parking podziemny.

  Duże plany inwestycyjne na przyszły rok ma spółdzielnia Słoneczna. Zarząd na razie nie chce zdradzać konkretów, gdyż… - Konkurencja nie śpi - śmieje się Waldemar Jakubczyk, prezes SM Słoneczna. - Kończymy już niemalże ogromną inwestycję na osiedlu Podkarczówka, gdzie powstaje osiedle domków jednorodzinnych oraz bloków mieszkalnych. Jesteśmy zainteresowani terenami pod zabudowę, ale to są na razie plany na przyszłość.

  Inwestować w budownictwo ma zamiar również spółdzielnia Bocianek. Budynki wielomieszkaniowe ma powstać od strony północnej osiedla. Zarząd spółdzielni czeka na warunki zabudowy, jakie miejscy urzędnicy mają im przedstawić.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone